امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74512
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
محمد دهقان عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تأکید دیروز رئیس ...

محمد دهقان عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تأکید دیروز رئیس مجلس شورای اسلامی بر پیگیری اجرای قوانین حمایت از امر به معروف و نهی از منکر از سوی کمیسیون قضایی مجلس، قوه قضائیه و نیروی انتظامی گفت: کمیسیون قضایی مجلس آمادگی کامل دارد در این مورد همکاری لازم را انجام دهد.

وی لزوم کار و مشاوره کارشناسی از سوی دولت و قوه قضائیه را یادآور شد و اظهار کرد:‌ متأسفانه در مورد امر به معروف و نهی از منکر تاکنون نه از سوی دولت و نه از سوی قوه قضائیه هیچ لایحه‌ای به مجلس ارائه نشده است و به نظر می‌رسد اراده‌ای نیز در این باره وجود ندارد.

دهقان در مورد اینکه چرا مجلس رأساً نمی‌تواند وارد این مقوله شود،‌ گفت:‌ از آنجا که هرگونه طرحی در مورد حمایت از امر به معروف و نهی از منکر،‌ مستلزم بار مالی است،‌ اگر مجلس در این باره طرح،‌ ارائه کند،‌ به علت در اختیار نداشتن منابع مالی آن،‌ طبیعتاً از سوی شورای نگهبان رد خواهد شد و زحمت مجلس بی‌ثمر خواهد بود.

وی ایراد دوم ارائه طرح در این مورد را محروم شدن مصوبه از نظر کارشناسی دولت و قوه قضائیه برشمرد و ادامه داد:‌ هرگونه تصمیم‌گیری در مقوله امر به معروف و نهی از منکر،‌ مستلزم همکاری میان سه قوه است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد و گفت: دولت و قوه قضائیه در مورد این طرح نیز نظر روشنی ارائه نداده‌اند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها