امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7452
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی انصاری دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در جلسه هماهنگی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی انصاری دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در جلسه هماهنگی ستادهای برگزارکننده این مراسم که صبح امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: امسال اگر بخواهیم به منویات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم، چه در عرصه سیاسی و چه در عرصه اقتصادی باید یک شناخت و تفسیر جامعی از نهضت 15 خرداد داشته باشیم و جامعه را با آن آشنا کنیم.

وی افزود: انقلاب نه مرزها، ‌نه آداب و رسوم و خیلی چیزهای دیگر را تغییر نداد اما امام(ره)، انقلابی به وجود آورد که تاریخ‌ساز شد. امام،‌ مکتب، ‌مذهب و دین جدیدی نیاورد ولی منادی این فریاد بود که ای مردم از فرستادگان حق خدا تبعیت کنید.

انصاری تاکید کرد: امام(ره) به دنبال اصلاحات در جامعه بود و حق محوری و اصلاح محوری، محورهای حرکت ایشان را شکل می داد. امام(ره) به اطرافیانش می‌فرمود اگر من اشکالی دارم و نقصی در سخنانم هست به من بگویید و ما نیز نظرات‌مان را نسبت به برخی سخنان و تصمیمات ایشان اعلام می‌کردیم و ایشان نیز در این موضوع تامل می‌کردند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: جامعه ما جامعه انتقادپذیری است اما خدا آن روز را نیاورد که به عنوان مثال بنده انصاری بگویم پس حرف فقط حرف من است. آیا مگر مقام معظم رهبری نفرموده است که همه چیز را نقد کنید. انسان تاسف می‌خورد زمانی که فردی نسبت به تصمیم یا نظری انتقاد کند و به او بگویند تو حق انتقاد نداری و حتی بگویند که تو وابسته به بیگانه هستی که انتقاد می‌کنی.

انصاری همچنین با تاکید بر رعایت اخلاق در جامعه گفت: باید به افراد جامعه و کسانی که کاندیدا می‌شوند و طرفدارانشان بگوییم مردم دنیا مواظب اخلاق ما هستند و بر اساس اخلاق ما قضاوت می‌کنند. اگر می‌خواهیم 15 خرداد و راه امام(ره) را ادامه دهیم و در خط رهبری خلف شایسته امام(ره) باشیم، باید در تابلوی زندگی‌مان بنویسیم ما اخلاق‌مدار و اخلاق‌محوریم.

وی تاکید کرد: امام (ره) با سن بالایشان و سابقه مبارزه طولانی، یک بار هم به کسی اهانت نکردند حال چطور من طلبه به خود اجازه می‌دهم که برای مثال به رقیبم ناسزا بگویم.

انصاری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امسال ملت ایران حماسه‌ای می‌آفریند که چشم دشمنان انقلاب، امام(ره) و رهبری را کور می‌کند. ملت ایران در انتخابات آتی دنیا را متعجب می‌کند و این حماسه زمانی شیرین می‌شود که هر جناحی برنامه‌های خودش را بگوید و کاری به رقیب نداشته باشد.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) با اشاره به نارضایتی مقام معظم رهبری از حوادث قم و سالگرد امام(ره) گفت: این حوادث دل ایشان را به درد آورد و شاهد بودیم که این اتفاقات را محکوم کردند پس باید دقت کنیم اگر در جامعه ما نفاق و تهمت‌زنی رواج پیدا کند در ابتدا آبروی خودمان را در دنیا برده‌ایم.

انصاری تاکید کرد: ما در شرایط حساسی هستیم و تبلیغات انتخابات شروع شده است. مبادا در مسیر حرکت، حرم و دیگر مکان‌ها در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) در دفاع از کاندیدای مورد نظرمان کاری کنیم که دشمن از آن سوءاستفاده کند.

وی در پایان اظهار داشت: یک مراسم ملی باید ملی برگزار شود و در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) همه باید آرام و گوش به فرمان بیانات مقام معظم رهبری باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها