امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74539
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ذکر این ...

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ذکر این نکته که با وجود تأکید صریح در قانون اساسی بر امر به معروف و نهی از منکر،‌ اما هنوز اجرای قوانین مربوط به آن معطل مانده است،‌ گفت:‌ همین خلأ در قوانین جاری کشور‌، منشأ بروز مشکلاتی است که شاهد آن هستیم.

وی حاکمیت را مهمترین عامل اجرایی شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر خواند و اظهار کرد:‌ قانونی که از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کند،‌ وجود ندارد،‌ بنابراین با اشراری که علیه آمران به معروف مرتکب جنایت می‌شوند، مانند دیگر اشرار برخورد می‌شود.

سلیمی از ساماندهی قانون امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان یکی از ضروری‌ترین اقدامات در این حوزه نام برد و گفت:‌ البته در این حوزه،‌ نیروی انتظامی و قوه قضائیه در خط مقدم قرار دارند و باید نظر آن‌ها نیز در این مورد اخذ شود.

وی به دیدار فراکسیون روحانیت مجلس هشتم با مراجع تقلید اشاره کرد و افزود: در آن دیدار،‌ مراجع عظام تقلید تأکید بسیاری بر تدوین قوانینی برای حمایت از امر به معروف و نهی از منکر داشتند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تحرک هرچه بیشتر ناجا و قوه قضائیه در عرصه‌های عملیاتی امر به معروف و نهی از منکر گفت‌: مجلس نیز با تصویب قوانین بازدارنده نقش مهمی در این باره دارد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها