امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74549
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 125
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل، اعضای هیأت‌مدیره و جمعی از مدیران ارشد سازمان تأمین‌اجتماعی، وجود بخش‌های غیردولتی و خصوصی قدرتمند را ...

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل، اعضای هیأت‌مدیره و جمعی از مدیران ارشد سازمان تأمین‌اجتماعی، وجود بخش‌های غیردولتی و خصوصی قدرتمند را نیاز امروز جامعه دانست و افزود: سازمان تأمین‌اجتماعی نیز به عنوان یک نهاد غیردولتی می‌تواند با اتکا بر سرمایه بیمه‌شدگان و فعالیت اقتصادی مطلوب در جامعه نقش مهمی در رفع دغدغه‌ها و ایجاد رفاه برای بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران ایفا کند.

وی پس از استماع گزارش مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، رئیس‌هیأت‌مدیره این سازمان و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی به دلایل تاریخی مختلفی در آستانه بحران قرار دارد و باید مجلس و دولت به طور جدی در پی حل مسائل این سازمان باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های مطالعاتی مشترک میان سازمان تأمین‌اجتماعی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای‌اسلامی، گفت: پیشنهاد می‌کنم مدیران سازمان با مشارکت مرکز پژوهش‌های مجلس درجهت شناخت دقیق مسائل و مشکلات و یافتن راه‌حل‌های مناسب برای غلبه بر چالش‌های سازمان تأمین‌اجتماعی اقدام کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر آمادگی مجلس برای کمک به سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: گزارشی از فعالیت‌های تأمین اجتماعی و راه‌حل‌های ارتقای خدمات تنظیم و برای آشنایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارایه کنید.

لاریجانی گفت: سازمان تأمین اجتماعی باید با کار تخصصی و بهره‌گیری از سرمایه عظیم اقتصادی و انسانی خود، تحول و جهش مطلوبی در زندگی بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران ایجاد کند.

وی با تقدیر از رویکرد مدیران جدید سازمان تأمین‌اجتماعی در گذر از بنگاه‌داری و مدیریت شرکت‌های کوچک افزود: ایجاد شرکت‌های تخصصی بزرگ و قدرتمند که امکان حضور و فعالیت در کشورهای منطقه را داشته باشند بسیار مهم و راهگشا است.

لاریجانی تصریح کرد: متأسفانه شرکت‌های خصوصی بزرگ در کشور نداریم و این یکی از معضلات است. سازمان تأمین‌اجتماعی هم می‌تواند با ساماندهی شرکت‌ها و مؤسسات مختلف اقتصادی خود، زمینه فعالیت مؤثر و سودآورتر را فراهم تا دستاورد خوبی برای بیمه‌شدگان و جامعه بدست آید.

سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این دیدار با اشاره به نقش این سازمان در زندگی نیمی از جمعیت کشور گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد بیمه‌ای کشور بیش از 38 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد  ومستمری، درمان و انواع تعهدات کوتاه و بلندمدت از مهمترین خدمات این سازمان است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تغییرات مدیریتی در 8سال گذشته و کسری بودجه 5 هزار و100میلیارد تومانی در سال 92 را از چالش‌های عمده سازمان تأمین‌اجتماعی در زمان حضورش به عنوان مدیرعامل سازمان مطرح کرد و افزود: در سال گذشته با همدلی مدیران و کارکنان توانستیم بدون فروش دارایی های سازمان بودجه 32 هزار میلیاردتومانی سال 92 را محقق و تعهداتمان را بدون هیچ وقفه ای انجام دهیم.

وی با اشاره به برنامه های عمده این سازمان در سال 92 گفت: برگرداندن قیمت دارو به قیمت‌های سال 91، پوشش بیمه‌ای داروهای نازایی، انجام تعهدات به مستمری‌بگیران بدون یک روز وقفه، لغو سرانه بیمه فرزند چهارم به بعد و پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد از جمله فعالیت‌های شاخص تأمین اجتماعی در سال گذشته بود.

نوربخش با بیان اینکه دوری از حاشیه‌ها، رعایت اخلاق مدیریتی و برنامه‌ریزی از اولویت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی است، افزود: برای اولین بار بودجه سازمان به میزان 44 هزار میلیارد تومان در اسفندماه  برای تصویب تقدیم هیأت مدیره و هیأت‌امناء شد و از ابتدای سال جاری این سازمان با بودجه و برنامه اداره می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به بدهی 90 هزار میلیارد تومانی دولت در پایان سال 93 به این سازمان گفت: این سازمان آمادگی ارائه راه‌حل‌های مناسب برای تعدیل بدهی‌های دولت به سازمان را دارد.

نوربخش با بیان اینکه در بخش‌های بیمه، درمان وسرمایه‌گذاری راهبردهای جدیدی اجرا خواهد شد، اظهار داشت: برنامه‌های جدیدی نظیر افزایش حق خواربار و حق مسکن و ساخت مسکن ارزان قیمت برای بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران مدنظر است.

در این دیدار  عباس کبریایی‌زاده رئیس هیأت‌مدیره و  احمد فیاض‌بخش، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی (شستا) نیز گزارشی از عملکرد سازمان و سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی ارائه دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها