امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74555
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فرحناز رافع ظهر امروز در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر گفت: سازمان داوطلبان در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فرحناز رافع ظهر امروز در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر گفت: سازمان داوطلبان در طرح امداد نوروزی در قالب طرح‌های مختلفی از جمله طرح «نیابت، داوطلب‌یار امداد و نجات و طرح فرشتگان رحمت» سعی کردند تا در راستای حس انسان‌دوستی خدماتی را به هموطنان ارائه کنند.

وی گفت: با همت 470 داوطلب هلال‌احمر 10 هزار و 827 نفر از سالمندانی که تنها بودند در خرید ایام عید، تهیه سفره هفت‌سین یا دید و بازدیدها یاری شدند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر ادامه داد: آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد 2 میلیون سالمند بالای 65 سال در کشور زندگی می‌کنند که 17 درصد این افراد یا تنها زندگی می‌کنند یا در خانه سالمندان اوقات می‌گذرانند که ما تنها توانستیم 3 درصد این افراد را پوشش دهیم و امیدواریم با مشارکت مردم این میزان افزایش یابد.

رافع با اشاره به اینکه حدود هزار و 500 پزشک و پیراپزشک در طرح داوطلب‌یار امداد و نجات نوروزی مشارکت داشتند، خاطرنشان کرد: 72 نفر از این پزشکان را زنان تشکیل می‌دادند که برای نخستین بار به صورت تخصصی پایگاه‌های امداد جاده‌ای بانوان را پوشش دادند.

وی در مورد خدمات این پایگاه‌ها گفت: ویزیت رایگان، تست فشار خون و قند خون، احیای قلب، آتل‌بندی و تزریقات از جمله کارهایی بود که در این پایگاه‌ها توسط داوطلبان هلال‌احمر انجام شد تا حدی که در استان همدان جان 5 نفر که در مورد تصادف به مخاطره افتاده بود با تلاش بی‌وقفه این پزشکان نجات یافت.

طرح دیگری که این مسئول در جمعیت هلال‌احمر به آن اشاره کرد، طرح فرشتگان رحمت بود که به گفته رافع بیش از 137 هزار سبد غذایی به ارزش 13 میلیارد و 700 میلیون تومان بین زنان سرپرست خانوار، معلولین و خانواده زندانیان توزیع شد.

در بخش دیگری از این نشست وحید قبادی دانا رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر به طرح‌های این سازمان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: امسال طرح 13 ساله‌ای را که با عنوان راهنمای مسافران نوروزی اجرا می‌شد را تکمیل‌تر کرده و با عنوان طرح ایمنی و سلامت مسافران به اجرا در آوردیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که بیماری‌های قلبی - عروقی و فشار خون عامل اصلی مرگ و میر است با توزیع راهنماها در این حوزه و اندازه‌گیری فشار خون تا حد زیادی سعی در کاهش خطرات سفر و فرهنگ ایمنی توسط جوانان داوطلب داشته‌ایم.

وی گفت: یک هزار پایگاه ثابت و سیار در مبادی ورودی شهرها و اماکن زیارتی و سیاحتی مستقر بودند و 20 هزار جوان داوطلب در این پایگاه‌ها حضور پیدا کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار