امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74557
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، آرزو گلکار امروز اظهار داشت: با وجود آغاز به کار اداره شهرستان سمنان از روزهای پایانی بهمن ماه 1392، برنامه‌های قابل توجهی برای افزایش بازدید گردشگران از آثار تاریخی سمنان اجرا شد که خوشبختانه مثمر بود.

وی افزود: بازگشایی ابنیه تاریخی از جمله خانه کلانتر، خانه تدین، آب انبار ناسار، برپایی غرفه‌های فروش و عرضه صنایع دستی در بناهای تاریخی از جمله دروازه ارگ، اجرای تور سمنان‌گردی، اجرای برنامه‌های فرهنگی در بناهای تاریخی و ... از جمله فعالیت‌های انجام شده برای افزایش بازدید مسافران نوروزی از سمنان است.

گلکار با اشاره به بازگشایی دو مرکز فروش صنایع دستی و هنرهای سنتی در دروازه ارگ سمنان گفت: برپایی المان‌های قاجاری در دروازه ارگ نیز بر جذابیت این بنا و افزایش حضور گردشگران در این بنای تاریخی افزوده بود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: در ایام نوروز امسال، 26 هزار و 815 گردشگر از اماکن تاریخی و گردشگری شهر سمنان بازدید کردند که بیش از هزار نفر از این تعداد را بازدیدکنندگان از موزه مهر و سکه و گرمابه پهنه سمنان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: در این ایام، بیش از 32 هزار نفر نیز در شهر سمنان اقامت کردند.

گلکار، نمایش سفره هفت سین بزرگ سیار به وسیله 12 ماشین در میادین و خیابان‌های اصلی شهر، چیدن سفره هفت سین در اماکن تاریخی، حضور تور دوچرخه‌سواری برای راهنمایی گردشگران، اجرای تورهای یک روزه کویرگردی، برپایی کارگاه خوش‌نویسی در فضای باز و مسابقه نقاشی کودکان، برگزاری مراسم پرده‌خوانی و نقالی در تکیه ناسار و ... را از دیگر فعالیت‌های انجام شده برای ترغیب مسافران و گردشگران برای حضور و اقامت در سمنان عنوان کرد.
انتهای پیام/2249/غ/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها