امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74558
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 139
فاطمه رهبر در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به اولویت‌های سال جاری فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه ما قانونگذار هستیم ...

فاطمه رهبر در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به اولویت‌های سال جاری فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه ما قانونگذار هستیم طبیعتاً باید در بُعد نظارتی نیز وارد عمل شویم و در جهت اجرایی شدن مصوبات خود اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: فراکسیون امور زنان و خانواده تلاش می‌کند تا در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و نظارت بر اجرای قوانینی که قبلاً به تصویب رسیده است اقدامات اساسی را انجام دهد.

اجرایی شدن برنامه جامع توسعه امور زنان به صورت جدی پیگیری می‌شود

رهبر اظهار داشت: از جمله این موارد تحقق موادی از قوانین برنامه پنجم توسعه است که در ماده 230 آن برنامه توسعه امور زنان و خانواده مطرح شده است.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماده 230 برنامه پنجم توسعه شامل برنامه‌های زیادی از جمله برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده است که در دولت‌های قبلی اقدامات زیادی برای اجرایی شدن این ماده انجام شده اما باید این اقدامات به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

لایحه تأمین امنیت زنان باید اجرایی شود

رهبر با اشاره به ماده دیگری از برنامه پنجم توسعه گفت: ماده 237 برنامه پنجم توسعه به تدوین سند ملی امنیت زنان و کودکان اشاره دارد که هنوز اقدامات اساسی در این راستا انجام نشده است و این مورد نیز از اولویت‌های فراکسیون زنان و خانواده در سال جاری است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه زنان و خانواده گفت: ایشان در سخنرانی‌های خود به راه‌اندازی مرکز عالی زنان و خانواده اشاره داشتند و تا آنجایی که ما اطلاع داریم گروه‌های مختلفی نیز پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح کردند و فراکسیون زنان با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در حال تدوین طرحی برای راه‌اندازی این مرکز است.

رفع مظلومیت از زنان تأکید مقام معظم رهبری است

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود به رفع مظلومیت از زنان تأکید داشتند و باید اقدامات اجرایی جدی در این زمینه صورت گیرد و اگر نیاز به تدوین قانون جدیدی باشد باید آن را تدوین کرد و به صورت جدی قوانین گذشته را اجرایی کرد.

رهبر افزود: برخی از قوانین که در سالهای گذشته وجود داشتند مانند قانون ساماندهی مد و لباس، گسترش عفاف و حجاب و منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان که در برخی کشورهای دیگر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است ولی متأسفانه در کشور خودمان مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: فراکسیون در این زمینه وظایف زیادی را بر عهده دارد و تلاش می‌کند اقدامات خوبی را نیز انجام دهد.

جلسه امروز فراکسیون زنان با مولاوردی و پیگیری بیمه زنان خانه دار

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز جلسه‌ای را با معاونت امور زنان ریاست جمهوری در جهت هماهنگی و برنامه‌های سال 93 خواهیم داشت.

رهبر ادامه داد: در اواخر سال 91 و 92 اقدامات زیادی را برای بیمه زنان خانه‌دار انجام دادیم که به نتایج خوبی نیز رسیده بودیم اما علیرغم همه تلاش‌ها در سال 93 و با وجود تصویب آن در صحن علنی مجلس از طرف شورای نگهبان به آن ایراد وارد شد و چون این لایحه برای دولت بار مالی دارد باید لایحه جدیدی از سوی دولت به مجلس داده شود.

وی افزود: این موضوع نیز امروز و با حضور معاون امور زنان ریاست جمهوری پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها