امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74559
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سیدعلی جعفری در نشست خبری کنگره بین‌المللی گوارش، کبد و تغذیه کودکان که در شهرک دانش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سیدعلی جعفری در نشست خبری کنگره بین‌المللی گوارش، کبد و تغذیه کودکان که در شهرک دانش و سلامت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در این کنگره مسائل چالش‌برانگیز طب کودکان در زمینه هپاتیت‌های مختلف، کبد، تغذیه و ... مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به حضور فوق تخصصان غدد، پیوند کبد و سلول‌های بنیادی در این کنگره محورهای همایش را تازه‌های بیماری کبد، اصول تغذیه صحیح، بیماری‌ها، درمان‌های نوین در بیماری‌های گوارشی، پیوند کبد، پروربیوتیک‌ها در درمان، بلع جسم خارجی و مواد سوزاننده و مراقبت‌های پرستاری در بیماری‌های گوارشی در کودکان عنوان کرد.

جعفری تصریح کرد: ضرورت برگزاری چنین کنگره‌هایی، ایجاد دیدگاه جدید تفاوت بیماری‌های گوارشی و درمان آنها در کودکان در مقایسه با بیماری‌های گوارشی و درمان آن در بزرگسالان مانند تفاوت رژیم غذایی یک بزرگسال با یک کودک است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مراجعات به یک فوق تخصص کودکان مربوط به دردهای مزمن شکمی، نفخ و یبوست در کودکان است، اضافه کرد: این مراجعات بیش از 70 درصد از مراجعات کودکان بیمار به درمانگاه‌های سرپایی را تشکیل می‌دهد.

دبیر اجرایی این همایش نیز در رابطه با فقدان تغذیه صحیح و مصرف مواد خوراکی مضر در کودکان، از ایجاد چاقی کاذب، آلرژی‌ها و بیماری‌های التهاب روده در آنان نام برد.

محمدعلی‌ کیانی گفت: میزان شیوع بیماری‌های التهابی روده در کشور در حال حاضر به دلیل موارد مذکور بسیار افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: استفاده از غذاهای فست‌فودی و ... شاید در کوتاه‌مدت در کودکان ایجاد مشکل نکند اما در درازمدت آنان را دچار معضلات بی‌شماری خواهد کرد.
انتهای پیام/2202/ز30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها