امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74563
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 81
کامران اکبری‌شایگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسدآباد، با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد دو روستای ملحمدره و حبشی به عنوان روستاهای هدف گردشگری ...

کامران اکبری‌شایگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسدآباد، با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد دو روستای ملحمدره و حبشی به عنوان روستاهای هدف گردشگری است، اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی تعداد 9 هزار و 315 نفر از روستاهای هدف گردشگری ملحمدره و حبشی بازدید کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد چاپ بنر خوشامدگویی نوروزی و تسلیت ایام فاطمیه و نصب آن در سطح شهر و ورودی‌های شهر اسدآباد، جلسه هماهنگی و توجیهی راهنمایان چادرهای هلال احمر در اداره هلال احمر توسط کارشناس میراث فرهنگی، استقبال از مسافرین نوروزی در ابتدای گردنه اسدآباد و اهداء هدایایی شامل سفال، بسته‌های فرهنگی، گردشگری و کتاب به مسافرین نوروزی را از برنامه‌های شهرستان دانست.

 وی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز امسال تعداد 6 هزار نسخه نقشه راهنمای شهرستان و خلاصه زندگی‌نامه سیدجمال‌الدین اسدآبادی چاپ و بین بازدیدکنندگان و مسافرین نوروزی توزیع شده است.

اکبری‌شایگان یکی از فعالیت‌های میراث فرهنگی در ایام نوروز را بازدید از واحدهای بین راهی و اقامتی شهرستان دانست و ادامه داد: در این ایام 40 مورد بازدید توسط کارشناس میراث فرهنگی و اکیپی از ادارات اماکن، بهداشت و دامپزشکی شهرستان از واحدهای بین راهی و اقامتی انجام شد.

وی از افزایش 17 درصدی تعداد بازدیدکنندگان از موزه مردم‌شناسی شهرستان اسدآباد خبر داد و افزود: در ایام تعطیلات نوروز امسال 297 نفر مسافر در محل اسکان مسافرین از جمله مدارس و تربیت بدنی اسکان یافتند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد با بیان اینکه 11 هزار و 707 چادر در پارک‌ها و حاشیه بلوارها اقامت داشتند، تصریح کرد: در این میزان چادرها تعداد 46 هزار و 828 نفر اقامت داشتند.

وی با اشاره به اینکه دو چادر نوروزی هلال احمر به صورت ثابت در ابتدای گردنه اسدآباد و میدان آزادگان در ایام تعطیلات نوروز برپا شده بود، خاطرنشان کرد: همچنین یک پست سیار هلال احمر، چادر نماز و یک فضای دوستدار کودک توسط هلال احمر در این ایام برپا شده است.

اکبری‌شایگان با بیان اینکه تعداد 6 هزار و 713 نفر به چادرهای هلال احمر شهرستان اسدآباد مراجعه کردند، افزود: همچنین یک هزار و 825 خودرو به این چادرها مراجعه کردند.

وی به ایجاد ایستگاه سلامت برای کنترل فشار خون و قند خون هلال احمر اشاره کرد و گفت: تعداد یک هزار و 649 نفر به این ایستگاه مراجعه کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسدآباد از انجام 200 مورد خدمات آموزشی امداد و کمک‌های اولیه، آموزش فشار خون و آتل‌بندی، 459 مورد خدمات امدادرسانی و کمک‌های اولیه به مسافرین نوروزی توسط هلال احمر در ایام نوروز خبر داد.

وی از بازدید مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی از چادرهای نورزی در ایام نوروز خبر داد و گفت: بازدید و سرکشی مدیر کل میراث فرهنگی استان همدان به همراه فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان است.

اکبری‌شایگان با اشاره به اینکه به منظور حفظ و معرفی آثار و مناطق تاریخی و گردشگری شهرستان اسدآباد مسابقه عکاسی به صورت اینترنتی انجام شد، یادآور شد: این مسابقه با استقبال خوبی روبرو شد که در پایان هدایایی به سه نفر از اثرهای برتر اهدا شد.
انتهای پیام/89008/غ40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها