امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74564
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، علی اصغر شیرمحمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران که با حضور اعضای شورای حمل و نقل استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، علی اصغر شیرمحمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران که با حضور اعضای شورای حمل و نقل استان برگزار شد، با اشاره به همکاری ارگان‌های عضو شورا در خدمات رسانی به مسافران نوروزی اظهار داشت: با هماهنگی این ارگان‌ها کاهش تلفات جاده ای در استان زنجان طی پنج سال گذشته ممتد بوده است.

وی کاهش تلفات حوادث رانندگی را در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن 3.4 درصد اعلام و اضافه کرد: این کاهش در طرح نوروزی هم شش نفر بوده و از 25 نفر سال گذشته به 19 نفر رسیده است.

جانشین پلیس راهور استان زنجان درصد کاهش مجموع تصادفات را 22 درصد اعلام کرد.

این مسئول از افزایش تردد در محورهای استان زنجان خبر داد و ابراز داشت: تردد در جاده‌های استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش 7 درصدی را نشان می‌دهد.

شیرمحمدی تاکید کرد: عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ را همچنان بیشترین تخلفات ثبت شده در بروز حوادث رانندگی در محورهای استان زنجان ثبت شده است که به ترتیب 23، 21 و 21 درصد از دلایل تصادفات روی داده محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات محورهای استان زنجان در کیلومترهای یک تا 30 روی داده است، ادامه داد: 43 درصد تصادف‌های استان زنجان در این کیلومترها روی داده است.

شیرمحمدی اوج ترافیک را در ساعات 12 ظهر تا 18 عصر اعلام کرد و ابراز داشت: واژگونی دلیل 51 درصد از تصادفات جاده‌ای در محورهای استان زنجان محسوب می‌شود که دلیل آن خواب آلودگی رانندگان است.

وی به تست‌های اعتیاد و الکل انجام شده د انجام شده در مدت زمان اجرای طرح نوروزی از رانندگان اشاره کرد و گفت:  از مجموع این تست‌ها 61 مورد تست اعتیاد مثبت اعلام شد ولی در بحث الکل هیچ مورد مثبتی گزارش نشده است.

جانشین پلیس راهور استان زنجان بیشترین تصادفات ثبت شده در محورهای استان زنجان را مربوط به محورهای زنجان به قزوین با 33 درصد اعلام کرد و گفت: محور ابهر به خدابنده با 21 درصد و جاده ترانزیت زنجان به خدابنده با 19 درصد رتبه بعدی را در تصادفات داشته‌اند.

این مسئول از توقیف 68 دستگاه خودرو با خلافی بیش از یک میلیون در محورهای استان زنجان خبر داد و بیان داشت: هفت جلد گواهینامه هم به دلیل نمره بالای منفی توقیف شده‌اند

شیرمحمدی از برگزاری دوره‌های آموزشی قبل از آغاز سال جدید خبر داد و افزود: آمادگی‌های ایجاد شده منجر به اجرای بهتر طرح شده است.
انتهای پیام/73004/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها