امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74565
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ سردار حسین رحیمی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس جدید راهور تهران بزرگ در جمع خبرنگاران از اصحاب رسانه که سهم ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ سردار حسین رحیمی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس جدید راهور تهران بزرگ در جمع خبرنگاران از اصحاب رسانه که سهم بسزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیک داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

وی ارتقاء انضباط ترافیکی، تسهیل در رفت و آمد، کاهش سوانح و حوادث و تلفات ناشی از آن و هدفمند کردن جریمه ها و اعمال قانون را از برنامه های پلیس راهور در زمان تصدی خود عنوان کرد و گفت: برای کاهش سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن، باید فرهنگ ترافیک را در میان شهروندان نهادینه کنیم.

این مقام ارشد انتظامی گفت: کشته های حوادث رانندگی تهران سالیانه یکهزار و 400 نفر بود اما در زمان تصدی خود، توانستیم این رقم را به 700  نفر برسانیم و در واقع به کاهش 50درصدی در این حوزه برسیم؛ این موفقیت حاصل ارتقاء فرهنگ ترافیک در میان شهروندان و رعایت قوانین و مقررات است.

رحیمی خاطرنشان کرد: 40درصد سفرهای کشور خصوصا در روزهای تعطیل مربوط به پایتخت است.

رئیس پلیس سابق راهور پایتخت به برگزاری دوره های آموزشی در سطح مدارس، اصناف، سازمان ها و نهادها در راستای آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و اظهار داشت: این دوره ها آرام آرام نتایج خود را نشان می دهد، بگونه ای که کاهش سوانح حاکی از این مطلب است.

رحیمی میانگین حضور ماموران پلیس راهور در صحنه تصادف را 6 دقیقه دانست.

وی از سرهنگ حسینی رئیس پلیس راهور جدید تهران بزرگ بعنوان یکی از افسران مجرب و کارکشته در حوزه راهور نام برد و گفت: امیدواریم با حضور ایشان شاهد رشد شاخص های ترافیکی تهران باشیم.

تهرانی ها، قانونمدارترین شهروندان

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی که از 25 اسفند 92تا 16 فروردین 93 اجرایی شده بود، گفت: طی این مدت تصادفات خسارتی، فوتی و جرحی به ترتیب 20 درصد، 27 درصد و 28 درصد کاهش پیدا کرده است، که امیدواریم شاهد این روند در ادامه سال نیز، باشیم.

رحیمی به کسب رتبه برتر تهران برای چهارمین سال متوالی در کاهش تصادفات و سوانح اشاره کرد و اظهار داشت: باید برای حفظ این رتبه و ارتقای کیفیت آن تلاش کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه میزان اعمال قانون برای تخلفات حادثه ساز در سال گذشته افزایش پیدا کرده بود، گفت: اما این روند در سایر تخلفات رانندگی به شدت کاهش داشته است.

رحیمی درپاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه نظر وی در مورد نرخ جریمه ها چیست؟، گفت: معتقدم جریمه به تنهایی کارساز نیست اما آن را بی تاثیر نیز نمی دانم، فردی که تخلف می کند باید هزینه آن را بپردازد، از این رو باید میان فرد متخلف و قانونمدار تفاوتی وجود داشته باشد؛ باید بپذیریم اعمال قانون به تنهایی اثرگذار نیست.

رئیس پلیس سابق راهور پایتخت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مردم تهران به چه میزان قانونمند هستند، گفت: معتقدم قانونمدارترین و قانون پذیرترین مردم، شهروندان تهرانی هستند و کاهش 50 درصدی تلفات سوانح، خود موید این موضوع است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها