امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74577
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، طی تعطیلات نوروز در استان تهران بیش از 8 هزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، طی تعطیلات نوروز در استان تهران بیش از 8 هزار واحد خون اهدا شد و این استان با سهم 17 درصدی خود از کل خون‌های اهدایی در ایام نوروز، رتبه اول را در این زمینه به دست آورد.

بنا براین گزارش، استان خراسان رضوی با 7 درصد از خون‌های اهدایی و استان مازندران با کمی فاصله نزدیک به 7 درصد از خون اهدایی کشور را دریافت کرده‌اند که به ترتیب دومین و سومین استان از نظر میزان اهدای خون نسبت به کل کشور بوده اند.

این گزارش حاکی است طی دو هفته اول سال جاری نزدیک به 8 درصد بیش از مدت مشابه سال 92 خون اهدا شده است.

مقایسه آمار اهدای خون طی مدت یاد شده در سال جاری و سال قبل نشان می‌دهد استان هرمزگان با بیش از 40 درصد افزایش آمار اهدای خون بیشترین رشد آمار اهدا را به خود اختصاص داده است و پس از آن استان گلستان با بیش از 35 درصد افزایش و ایلام با نزدیک به 31 درصد افزایش آمار اهدا نسبت به سال قبل ازسایر استانها پیشی گرفته اند.

بررسی گزارش‌های آماری همچنین نشان دهنده آمار 54 درصدی اهدای مستمر خون طی مدت یاد شده است.

در این زمینه سمنان با بیش از 68 درصد و کهگیلویه و بویر احمد با 65 درصد و هرمزگان با 64 درصد آمار اهدای مستمر نسبت به کل اهدا کنندگان استان،در رتبه های اول تا سوم اهدای مستمر قرار گرفته‌اند.

بنا بر این گزارش، اهدای خون بانوان نیز طی دو هفته اول سال در کشور به بیش از 3 درصد رسیده است که در این زمینه استان لرستان و خراسان رضوی با بیش از 6 درصد آمار اهدای بانوان رتبه اول و دوم و استان کرمانشاه با کمتر از 6 درصد رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.

این گزارش می افزاید: طی این مدت  84 هزار و 500 واحد گلبول قرمز فشرده، پلاکت و پلاسما به مراکز درمانی تحت پوشش ادارات کل انتقال خون کشور ارسال شده است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها