امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74590
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، محمد مصدق بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بعد از دارو و غذا، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، محمد مصدق بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بعد از دارو و غذا، مهم‌ترین نقش در بیماران به ویژه بیماری‌های مزمن از جمله دیابتی‌ها و ... ، خودمراقبتی است، اظهار داشت: خود مراقبتی به اندازه‌ای حائز اهمیت است که باید اولویت کار بهداشت و درمان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: باید با مردم در این زمینه صحبت‌های بسیاری شود و جامعه پزشکی، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر گروه‌های تاثیرگذار از جمله رسانه‌ها، به طور مداوم و مستمر در زمینه مزایای خود مراقبتی با مردم صحبت کنند.

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ادامه داد: خود مراقبتی در حیطه غذا و دارو، داشتن اطلاعات داروها و کسب اطلاع از عوارض آنهاست.

وی افزود: به همین منظور مرکز اطلاعات داروها و سموم در معاونت غذا و دارو راه‌‌اندازی شده و دو کارشناس، اطلاعات داروها را در اختیار مردم قرار می‌دهند.

مصدق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دارو نقش بسیار موثری در خود مراقبتی دارد، عنوان کرد: مردم باید بدانند که اگر زنجیره حمل و نقل دارو رعایت نشده باشد، ممکن است دارو فاسد شده باشد و آنگاه دیگر دارو نه تنها دارو نیست بلکه به سم تبدیل شده است.

وی از مردم خواست: برای حفظ سلامتی خود، از داروخانه‌ها داروی خارج از چرخه نخواهند و از سلامت خود در مقابل داروهای فاسد و تاریخ گذشته حفاظت کنند.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز در این نشست اظهار داشت: خود مراقبتی در مسیر پیشگیری از وقوع بیماری است و ما در حوزه درمان با افرادی سر و کار داریم که بیماری برای آنها اتفاق افتاده است.

علی دهقان با بیان اینکه شعار جهانی امسال هفته بهداشت، خود مراقبتی است، تصریح کرد: یکی از مشکلات بیماران، عدم آگاهی آنها در مورد بیماری است و اغلب آنها از اینکه چه اقداماتی انجام دهند تا دچار عوارض بیماری نشوند، بی‌اطلاع هستند.

وی اظهار امیدواری کرد: بتوان با ارائه آموزش‌ها به بیماران در بخش درمان، خود مراقبتی پس از بیماری را اجرایی کرد.

دهقان با اشاره به برنامه‌های هفته سلامت در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: ویزیت در مناطق محروم با استفاده از پزشکان متخصص، استفاده از نیروهای پرستاری در نمازجمعه پنجم اردیبهشت برای آگاهی دادن به مردم و تست رایگان فشار خون و قند خون و .... از جمله برنامه‌های هفته بهداشت است.
انتهای پیام/2464/ذ30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها