امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74596
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی امشب در مصاحبه زنده با خبر ساعت 21 شبکه یک سیما درباره ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی امشب در مصاحبه زنده با خبر ساعت 21 شبکه یک سیما درباره ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری گفت: جامعه پزشکی از ابلاغ این سیاست‌ها خوشحال است چرا که به حوزه سلامت بسیار کمک می کند و تصور می‌شود که حتماً تلاشمان معطوف به اجرای این سیاست‌ها شود.

وی ادامه داد: از فردا کارگروهی مأمور می‌شوند و مسئولان مربوطه تعیین خواهند شد، همچنین برای هر یک از این سیاست‌ها که بیش از 50 مأموریت است مجلس و دولت باید کمک کنند تا مصوبه‌ها و لوایح مربوطه تدوین شوند و از این طریق آثار مربوطه را مردم ببینند.

وزیر بهداشت گفت: تا کنون در زمینه‌های مختلف حوزه سلامت تعیین تکلیف نشده بود اما اکنون معلوم شد که هر دستگاهی چه مأموریتی دارد.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: با ابلاغ این سیاست‌ها قانون وزارت بهداشت بعد از 20 سال مورد بازنگری قرار می‌گیرد و این سند برای دولت و مجلس حجت است تا گره‌ها را از سر راه نظام سلامت بردارد و به نظر می‌رسد همه عوامل به سرعت رضایتمندی را ارتقاء خواهند داد.

وی در پاسخ به اینکه اجرای این سیاست‌ها چه تأثیری در زندگی مردم خواهد گذاشت، گفت:‌ در این سیاست‌ها مردم دیده‌ شده‌اند به عنوان مثال در تجمیع منابع سلامت و یکپارچگی بیمه‌ها اعلام شده که موظفیم در خدمات پایه کاری کنیم که بیماران دغدغه‌ای به جز دغدغه بیماری نداشته باشند.

وزیر بهداشت ادامه داد: با تجمیع بیمه، منابع و توجه دولت و مجلس به امنیت سلامت غذایی مردم، تغییر رفتار در زندگی روزمره و ایجاد پیوست سلامت برای تمام طرح‌هایی که دولت و مجلس تصویب می‌کنند باعث خواهند شد تا بسیاری از بار بیماری‌هایی که به آن بی‌توجهی می‌شد کاهش یابند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: اگر امروز آلودگی هوا مردم را رنج می‌دهد و در جاده‌ها مشکل امنیت داریم به نظر می‌رسد عملیاتی شدن این سیاست‌ها، از سلامت و بهداشت عمومی مردم مراقبت می‌کند.

وی گفت: بعد از سال‌ها مترقی‌ترین سیاست‌ها را در حوزه درمان شاهد هستیم و بنده به عنوان پزشک اعلام می‌کنم که منتظر چنین روزی بودیم و باید همه دست به دست هم دهند تا مردم اثرات این سیاست‌ها را در زندگی لمس کنند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: باید مسئولان برای بهداشت عمومی و سلامت اهمیت قائل شوند و حمایت کافی و کامل از این سیاست‌ها شود و اگر افرادی هستند که خدمات مضاعف را در بسته بیمه پایه نیاز دارند بیمه‌های تجاری از آنها حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها