امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74606
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طرفداران روسیه که امروز ساختمان فرمانداری شهر «دونتسک» اوکراین را تصرف کرده‌اند، خواهان اعزام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طرفداران روسیه که امروز ساختمان فرمانداری شهر «دونتسک» اوکراین را تصرف کرده‌اند، خواهان اعزام نیروهای صلح‌بان روس به این منطقه شده‌اند.

این گروه‌ها که دونتسک را «جمهوری مستقل» اعلام کرده‌اند، پرچم خود را نیز بر فراز ساختمان فرمانداری به اهتزاز درآورده‌اند. گفته می‌شود که طرفداران روسیه تلاش می‌کنند روز 14 اردیبهشت در این شهر همه‌پرسی استقلال از اوکراین و احتمالا الحاق به روسیه برگزار کنند.

در همین حال گزارش شده است که گروه‌های طرفدار روسیه، بخش‌هایی از ساختمان فرمانداری شهر «خارکیف» در شرق اوکراین را نیز به تصرف خود درآورده‌اند.

مناطق شرقی اوکراین از دو ماه قبل و پس از خروج «ویکتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهور مخلوع از این کشور، ناآرام شده است. تنش در این مناطق که جمعیتی غالبا روس‌تبار دارند، از حدود یک ماه پیش و پس از الحاق شبه‌جزیره «کریمه» به روسیه، تشدید شد. گروه‌های حامی روسیه در این مناطق خواستار برگزاری همه‌پرسی مشابه در شهرهایشان و پیوستن به روسیه هستند.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها