امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74611
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل،«ستار سعادت» رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی افغانستان در یک نشست ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل،«ستار سعادت» رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی افغانستان در یک نشست خبری در کابل که با حضور نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور برگزار شده بود، اظهار داشت: تمامی مراحل رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی در حضور رسانه‎ها و به صورت علنی و عادلانه انجام خواهد شد و کسی با آرای تقلبی به ارگ نخواهد رفت.

وی افزود: اعلام نتیجه نهایی رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی حدود یک ماه زمان خواهد برد.

سعادت همچنین خاطرنشان کرد که کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی از رئیس جمهور افغانستان خواستار عزل برخی مقامات دولتی شده بود زیرا شواهد و مدارکی در مورد مداخله آن‎ها پیش از روز برگزاری انتخابات به این کمیسیون رسیده بود.

این در حالی است که عدم برکناری این مقامات دولتی مداخله‎گر، باعث شد تا آن‌ها در روند رای‌گیری مداخله کنند و در نتیجه شکایت‎های انتخاباتی افزایش یابد.

در این نشست خبری که شماری زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی حضور داشتند، به نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری فرصت داده شد تا عمده‎ترین موارد شکایت‎های انتخاباتی خود را مطرح کنند و به پرسش‎های خبرنگاران نیز از سوی مسئولان رسیدگی به شکایات انتخاباتی، پاسخ داده شد.

نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری هرکدام به نوبت از شرکت پر شور مردم در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قدردانی کردند و تلاش‎ها و رشادت‎های نیروهای امنیتی افغان در جهت تامین امنیت انتخابات را نیز مورد ستایش قرار دادند.

عمده‌‎ترین شکایاتی مطرح شده از سوی نمایندگان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان عبارتند از:

1.کمبود برگه‎های رای‎‌ در برخی مراکز رای‎گیری؛

2.پر شدن صندوق‎ها به نفع کاندیدای مشخصی در برخی مناطق افغانستان؛

3. ضرب و شتم برخی از ناظران انتخاباتی و ادامه یافتن روند رای‎گیری در غیاب آن‌ها؛

4. دخالت مقام‎های دولتی در روند رای‌گیری به نفع کاندیدای مشخص؛

5. شکستن برخی صندوق‎های رای و پرشدن به نفع کاندیدای مشخص؛

در  پایان رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان اطمینان داد که آن‌ها به عنوان امانت‎دار آرای مردم، تلاش می‌کنند تا آرای واقعی از آرای مشکوک و غیر معتبر تفکیک شوند.

ستار سعادت متعهد شد تا تمام مراحل رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی در حضور رسانه‎ها و به صورت علنی و عادلانه انجام یابد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها