امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74612
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، زیپی لیونی وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی گفت که اسرائیل محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان را تحریم می‌کند ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، زیپی لیونی وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی گفت که اسرائیل محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان را تحریم می‌کند تا تسلیم شروط اسرائیل شود و یهودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

لیونی در اظهاراتی به کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: هرگز اسرایی فلسطینی که دستانشان به خون اسرائیلی‌ها آلوده است آزاد نمی‌کنیم.

لیونی گفت که کشورهای عربی به اسرائیل تعهد داده‌اند که به محمود عباس پول نمی‌دهند. لیونی همچنین گفت که طی 50 روز اخیر یازده بار به کشورهایی عربی سفر کرده است.

لیونی افزود: وقتی که اسرائیل به اقدام کشورهای عربی در اعطای میلیاردها دلار به شهر قدس اعتراض کرد کشورهای عربی هم متعهد شدند و هیچ پولی ندادند و این اقدام خوبی است.

وزیر دادگستری اسرائیل گفت: شهر قدس پایتخت اسرائیل است و کشورهای عربی و اسلامی به آن اعتراض نکردند.

رسانه‌های عبری زبان امروز دوشنبه نوشتند اسرائیل درباره اعمال تحریم‌های سخت بر تشکیلات خودگردان تردید دارد زیرا نگران است این امر موجب توقف هماهنگی امنیتی بین دو طرف شود که تاثیر منفی بر امنیت اسرائیل دارد.

رژیم صهیونیستی در اعتراض به امضای درخواست پیوستن به 15 سازمان بین‌المللی توسط تشکیلات خودگردان فلسطین، آزادی چهارمین گروه از اسرای فلسطینی را لغو کرده و برخی تحریم‌های اصولی علیه تشکیلات خودگردان اعمال کرده است که  از جمله آن به تعلیق درآوردن پروژه‌های اقتصادی در کرانه باختری و تعلیق تماس‌های دیپلماتیک است.

منابع اسرائیلی گفتند به رغم تحریم‌هایی که اسرائیل علیه تشکیلات خودگردان اعمال کرده اما دولت نتانیاهو نمی‌خواهد خسارت سنگینی به اقتصاد فلسطین وارد کند زیرا نگران است که آسیب‌های امنیتی جدی به اسرائیل وارد شود.

مارتی اندیک فرستاده آمریکا به خاورمیانه یمشنبه شب نشست دیگری را بین هیئت‌های مذاکره کننده تشکیات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی برگزار کرد اگرچه دستیابی به توافق بین دو طرف فلسطینی و اسائیلی برای تمدید مذاکرات سازش عید به نظر می‌رسد.

منابعی فلسطینی گفتند که دیدار شب گذشته در قدس به خاطر مخالفت مجدد اسرائیل با دور چهارم آزادی اسرای فلسطینی که پیشتر با آن موافقت کرده بود با پیشرفتی همراه نبوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار