امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74620
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، جیمز راولی هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از رژیم صهیونیستی خواست ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، جیمز راولی هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از رژیم صهیونیستی خواست به محاصره غزه پایان بدهد و گذرگاه‌های قانونی مسدود شده را بازگشایی کند.

راولی در نشستی خبری که در مقر آنروا و با حضور نهادهای فعال سازمان ملل در نوار غزه برگزار شد گفت: سال 2013 اگرچه شاهد آرامش بیشتر در جبهه غزه با اسرائیل بود اما وخامت اوضاع زندگی در نوار غزه در این سال طی چند دهه بی‌سابقه بود.

راولی از کشور مصر خواست گذرگاه رفح را حداقل برای عبور افراد، اجناس و کمک‌های پزشکی باز کند.

راولی از جامعه بین‌المللی خواست 390 میلیون دلار برای مقابل با اوضاع بد اقتصادی یک میلیون و نهصد هزار فلسطینی نوار غزه و منطقه سی در کرانه باختری کمک کنند.

جیمز راولی از رژیم صهیونیستی خواست به صیادان فلسطینی غزه اجازه صید در آب‌های منطقه‌ای خودشان را بدهد و بگذارد کشاورزان به زمین‌های زراعی خود در طول مرز غزه با سرزمین‌های اشغالی بازگردند و مصالح مخصوص ساخت و ساز هم اجازه ورود به غزه پیدا کند.

نماینده سازمان غذای جهانی هم در این نشست با اشاره به خطرناک بودن اوضاع در نوار غزه تاکید کرد: نسبت فقدان مواد غذایی از 48 درصد به 57 درصد افزایش یافته است و این کمک جامعه بین‌المللی برای رفع نیاز غذایی مردم غزه را می‌طلبد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها