امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74623
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 95
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اخبار برخی تحولات تونس در زیر آمده است: تظاهرات اتباع سوری ساکن تونس علیه توطئه‌های خارجی‌ها علیه ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اخبار برخی تحولات تونس در زیر آمده است:

تظاهرات اتباع سوری ساکن تونس علیه توطئه‌های خارجی‌ها علیه کشورشان

شماری از اتباع سوری ساکن تونس با برگزاری تظاهرات توطئه خارجی‌ها را علیه کشورشان محکوم کردند.

برای پنجمین هفته متوالی اتباع سوری ساکن تونس با تجمع در برابر ساختمان وزارت خارجه این کشور علیه توطئه خارجی‌ها در سوریه تظاهرات کردند و ابراز امیدواری کردند بتوانند به کشورشان بازگردند.

تظاهرات کنندگان با اعلام حمایت از ارتش و رهبری سوریه در مقابله با تروریست‌ها گفتند که طرح‌های مرتجعانه و صهیونیستی آمریکا در سوریه در حال شکست است.

منجی رهویی از نمایندگان مجلس تونس هم که در این تظاهرات حضور داشت با استفاده از این فرصت درباره بازگشت تروریست‌های تونسی از سوریه به تونس و ایجاد اختلال در روند آرام فرایند سیاسی و انتقالی قدرت در این کشور هشدار داد. وی گفت: فرایند انتقال دموکراتیک قدرت در تونس با تهدید زیادی روبروست؛ ما نمی‌توانیم تا زمانی که نگرانی درباره بازگشت تروریست‌ها وجود دارد، انتخابات برگزار کنیم. حملات تروریستی ممکن است هر لحظه در هر جا بیفتد.

استقبال اوباما از روند انتقال سیاسی در تونس و وعده کمک 50 میلیون دلاری

از سوی دیگر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در دیدار امروز دوشنبه خود با مهدی جمعه در کاخ سفید وعده کمک 500 میلیون دلاری به شکل وام به دولت تونس را ارائه داد.

واشنگتن در سال 2012 هم 485 میلون دلار وام به تونس داده بود و در سال 2011 هم 400 میلیون دلار به این کشور کمک کرد.

دستگیری یک باند تروریستی در تونس

مقامات تونس اعلام کردند که یک باند هشت نفره متعلق به گروه انصار الشریعه را در شهر صفاقس این کشور دستگیر کرده‌اند که برای هدف گرفتن نهادهای حیاتی در این شهر نقشه کشیده بودند.

در گزارش وزارت دفاع تونس که در این باره منتشر شده آمده است: باند مذکور در پی انفجار در داخل منزلی در استان صفاقس دستگیر شدند که دو تن از عناصر این باند در آنجا در حال ساخت بمب دستی بودند.

تونس: جنبش النهضه پیشتاز انتخابات پارلمانی پیش روست

بر اساس نتایج یک نظرسنجی در تونس اعلام شد که در صورت برگزاری انتخابات پارلمانی در تونس حزب اسلام گرای النهضه پیشتاز خواهد بود.

بر این اساس حزب النهضه با 31.6 درصد آرا و پس از آن حزب ندای تونس با 27.2 درصد آرا پیشتاز هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها