امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74627
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 82
«فهیم نعیمی»، سخنگوی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان( فیفا) در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، ضمن ...

«فهیم نعیمی»، سخنگوی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان( فیفا) در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، ضمن ابراز خرسندی از وضعیت امنیتی روز برگزاری انتخابات، اظهارداشت: مشارکت گسترده مردم سبب افزایش مشروعیت انتخابات و اعتبار بین‌المللی آن شد.

وی افزود: در روزهای پیش از روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان بدلیل وقوع چندین حمله انتحاری و بمبگذاری در کابل به نظر می‎رسید که روز انتخابات شاهد رویدا‎دهای ناگوار امنیتی باشیم؛ اما به اهتمام نیروهای امنیتی افغان از وقوع رویدادهای تروریستی جلوگیری شد و مردم توانستند با خیالی آسوده به پای صندوق‎های رأی حاضر شوند.

وی یادآورشد که کمبود برگه‎های رای‌گیری یکی از چالش‎های روز انتخابات در برخی از مراکز رای‎گیری بود که متأسفانه برخی از شهروندان به این جهت نتوانستند از حق رای‎ خود استفاده کنند.

چالش دیگری که نعیمی از آن نام برد، مسدود ماندن برخی از مراکز رای‎گیری در برخی از نقاط افغانستان بود.

به گفته سخنگوی فیفا، این مراکز رای‎گیری نبایستی مسدود می‌‎ماند؛ زیرا در فهرست مراکز فعال کمیسیون انتخابات درج شده بود.

 این در حالی است که نعیمی تأکید کرد که شمار مراکز رای‎گیری که قرار بود فعال باشد ولی مسدود ماند، بسیار اندک بود و نمی‎توان از آن به عنوان یک چالش بزرگ در مسیر برگزاری انتخابات یاد کرد.

سخنگوی فیفا، در ادامه اظهار داشت که ناظران بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان که شمار آن‌ها به 10 هزار نفر می‎رسید با نظارت از 75 درصد مراکز رأی‎گیری، از مشکلات موجود در این مراکز گزارش‎هایی را نیز تهیه و ارائه کرده‌اند.

وی در ادامه از ارائه توضیح و بیان جزئیات در مورد مشکلاتی که در گزارش ناظران این نهاد آمده است، خودداری کرد.

نعیمی تصریح کرد که جزئیات آنچه در روز انتخابات در مراکز رای‎گیری اتفاق افتاده است بوسیله ناظران فیفا مستند سازی شده و قرار است طی گزارش مفصلی در اختیار رسانه‎ها قرار گیرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها