امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 29
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74629
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان آمادگی حزب الله را برای تعامل با همه گروه‌های سیاسی در ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان آمادگی حزب الله را برای تعامل با همه گروه‌های سیاسی در انتخاب رئیس جمهور جدید لبنان اعلام کرد.

محمد رعد در مراسم یادبود شهید حیدر محمد سبیتی ضمن اعلام این مطلب افزود: حزب الله همچنین به دنبال برنامه‌ای است که رئیس جمهور آینده کشور به آن پایبند باشد.

محمد رعد گفت: ما در صدد ساختن کشور با همه تنوعی که در آن وجود دارد اعم از مسیحی و مسلمان و پیروان دیگر مذاهب، هستیم، ما برای انتخاب رئیس جمهور جدید آماده‌ایم با همه همکاری کنیم و همه راه‌ها را برای وی باز کنیم تا قدرت لبنان را حفظ کند؛ ما در برابر یک نقطه عطف قرار داریم و به دنبال برنامه‌ای هستیم که رئیس جمهور جدید به آن پایبند باشد.

وئام وهاب رئیس جریان توحید ملی لبنان هم گفت که نبیه بری رئیس مجلس لبنان تا قبل از پانزدهم ماه مه آتی دعوت به برگزاری جلسه‌ای برای انتخاب رئیس جمهور خواهد کرد.

وی افزود: بری به برگزاری این جلسه در موعد مقرر بر اساس متن قانون اساسی پایبند است و در شرایطی که لبنان به رئیس جمهوری جدید نیاز دارد همکاری گروه‌های سیاسی در این موضوع الزامی است.

وهاب گفت هنوز توافقی منطقه‌ای یا داخلی هم درباره نام رئیس جمهور حاصل نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها