امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74632
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، اتحادیه عرب هرگونه اعمال فشار آمریکا و اسرائیل بر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، را برای ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، اتحادیه عرب هرگونه اعمال فشار آمریکا و اسرائیل بر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، را برای واداشتن او به موافقت با تمدید مدت زمان مذاکرات صلح و عقب نشینی از ارسال پرونده‌های اختلافی به سازمان‌های بین‌المللی، تقبیح کرد.

احمد بن حلی، معاون دبیر کل اتحادیه عرب در نشستی خبری گفت: این فشارها باید بر اسرائیل وارد شود زیرا به تعهدات خود در روند صلح منطقه‌ای پایبند نیست.

بن حلی تاکید کرد: بیانیه‌ای که در نشست پیش روی شورای وزیران اتحادیه عرب صادر خواهد شد در آن از رهبران فلسطینی حمایت و بر ضرورت تعیین جدول زمانبندی شده برای پایان مذاکرات صلح که پیش از این مدت زمان آن 9 ماه مشخص شده و به پایان رسیده است، تاکید خواهد شد.

بن حلی با تاکید بر نقش آمریکا در مذاکرات فلسطین- اسرائیل، گفت: واشنگتن این توانایی را دارد که این مذاکرات را به پیش ببرد.

معاون دبیر کل اتحادیه عرب افزود: هنوز برای پیشرفت در مذاکرات فرصت وجود دارد اما همه شواهد حاکی از آن است که اسرائیل تمایلی به تحقق صلح در منطقه ندارد.

وی تاکید کرد: اتحادیه عرب تدابیر تشکیلات خودگران فلسطین و تلاش این تشکیلات را برای پیوستن به معاهدات و توافقنامه‌های بین‌المللی تایید می‌کند و چنین اقداماتی را حق فلسطینیانی می داند که سال‌هاست زیر سایه اشغالگری زندگی می‌کنند.

از سوی دیگر عزام الاحمد،رئیس هیئت آشتی جنبش فلسطینی فتح از احتمال دستیابی به توافقات جدید در حوزه آشتی ملی فلسطین ظرف چند ساعت آینده خبر داد.

عزام الاحمد رئیس هیئت آشتی جنبش فتح که با تعدادی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین دیدار کرده گفته است هیئت آشتی به غزه سفر خواهد کرد و احتمالا ظرف چند ساعت آینده دستاورد جدیدی در حوزه آشتی گروه‌های فلسطینی با یکدیگر خواهیم داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها