امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74634
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، طرابلس پایتخت لیبی امروز دوشنبه شاهد نافرمانی مدنی شهروندان بود که در پی آن برخی خیابان‌های شهر از ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، طرابلس پایتخت لیبی امروز دوشنبه شاهد نافرمانی مدنی شهروندان بود که در پی آن برخی خیابان‌های شهر از جمله مسیری که مرکز شهر را به حومه متصل می‌کند مسدود شده بود.

معترضان در پایتخت لاستیک‌ها را به آتش کشیدند که موجب راه بندان‌های گسترده در مهمترین خیابان‌های پایتخت شد، افرادی مسلح هم در ورودی‌های خیابان‌های اصلی منتهی به مرکز شهر در غرب طرابلس مستقر شده بودند.

دعوت به نافرمانی مدنی را برخی فعالان جامعه مدنی از طریق شبکه‌های اجتماعی مطرح کرده بودند که با استقبال مردمی روبرو شد.

فعالان جامعه مدنی شنبه شب «نافرمانی مدنی برای محکوم کردن ناامنی و تعلیق فعالیت کنگره ملی (که بالاترین نهاد سیاسی است) و همچنین برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری را درخواست کردند.

به استثنای مسدود شدن برخی راه‌ها نهادهای دولتی و همچنین مغازه‌ها، نهادهای خدمات رسانی به شهروندان، جایگاه‌های سوخت و قهوه خانه‌ها باز بودند.

شهرهای طبرق و مساعدا لیبی نیز صبح امروز دوشنبه شاهد نافرمانی مدنی بودند که به بسته شدن برخی نهادهای دولتی و خدمات رسانی منجر شد.

خبرگزاری لیبی اعلام کرد که اعضایی از نهادهای جامعه مدنی گذرگاه زمینی امساعد در مرز لیبی با مصر را مسدود کرده و تنها اجازه ورود و خروج خانواده‌ها و کالاها و دارو را دادند.

در شهر طبرق هم به استثنای مدارس، بانک‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بقیه نهادها و موسسات تعطیل بودند.

شهر بنغازی در شرق لیبی نیز امروز دوشنبه برای دومین روز پیاپی در اعتصاب عمومی بود.

امروز دوشنبه هم مثل روز قبل، بخشی از مغازه داران بنغازی مغازه‌های خود را تعطیل کردند و چندین اداره دولتی، مدرسه و دانشگاه بسته بود.

کنگره ملی لیبی که اعضای آن پس از نخستین انتخابات آزاد در ژوئیه 2012 انتخاب شدند با تصویب تمدید دوره ماموریت خود تا سال 2014 خشم بخش زیادی از مردم این کشور را برانگیخت.

دوره نمایندگی اعضای کنگره ملی لیبی اوایل فوریه پایان می‌یافت.

کنگره ملی در عین حال تحت فشار اعتراضات خیابانی به تازگی تصمیم گرفته است انتخابات زودهنگام برگزار کند اما تاریخ این انتخابات را مشخص نکرده است.

ساکنان بنغازی به طور مکرر به خشونت‌هایی که تقریبا هر روز در این شهر مشاهده می شود اعتراض دارند.

در این شهر ده‌ها قاضی، اتباع خارجی و اعضای دستگاه‌های امنیتی از زمان سقوط حکومت معمر قذافی در اکتبر 2011 جان خود را از دست داده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها