امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74640
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای درباره تحولات اوکراین ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای درباره تحولات اوکراین گفت: رویکرد آمریکا و اتحادیه اروپا در اوکراین غیرسازنده و خطرناک است.

وی با انتقاد از اروپا و آمریکا تاکید کرد که این رویه منجر به اختلافات شدید داخلی در اوکراین می‌شود.
در این بیانیه آمده است؛ وزرای خارجه روسیه و آمریکا بر سر ادامه تلاش های دو کشور جهت هماهنگی برنامه ها برای تشویق به گفتگوی ملی اوکراین توافق کردند.
در این بیانیه همچنین آمده است که سرگئی لاوروف بر ضرورت انجام اصلاح قانون اساسی شفاف و عمیق در اوکراین با مشارکت همه احزاب سیاسی بویژه در شرایطی که اعتراضات در جنوب شرق این کشور در حال افزایش است تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: برگزاری گفتگو درباره فدرالی شدن اوکراین و تقویت اوضاع آن اهمیت خاصی دارد.

لاوروف همچنین با جان کری همتای آمریکایی خود درباره تحولات اوکراین به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

گروه‌های طرفدار روسیه امروز شهر «دونتسک» در شرق اوکراین را «جمهوری خلق دونتسک» خوانده و خواستار برگزاری همه‌پرسی استقلال از اوکراین در این منطقه شدند.

برخی منابع گزارش داده‌اند که حامیان روسیه قصد دارند در روز 14 اردیبهشت برای استقلال از اوکراین و احتمالا پیوستن به فدراسیون روسیه همه‌پرسی برگزار کنند.

مناطق شرقی اوکراین از دو ماه قبل و پس از خروج «ویکتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهور مخلوع از این کشور، ناآرام شده است. تنش در این مناطق که جمعیتی غالبا روس‌تبار دارند، از حدود یک ماه پیش و پس از الحاق شبه‌جزیره «کریمه» به روسیه، تشدید شد. گروه‌های حامی روسیه در این مناطق خواستار برگزاری همه‌پرسی مشابه در شهرهایشان و پیوستن به روسیه هستند.

انتهای پیام/ص  
برچسب ها:
آخرین اخبار