امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74649
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یک منبع امنیتی سوری با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی سوریه به روند امور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یک منبع امنیتی سوری با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی سوریه به روند امور و اوضاع امنیتی و میدانی جاری در این کشور اشراف و نظارت کامل دارند، تاکید کرد، این دستگاه‌ها حتی از نقشه پراکندگی و تقسیم اداره عملیاتی کشورهای غربی در سوریه نیز آگاه هستند.

این منبع آگاه سوری در ادامه توضیح داد: براساس اطلاعات به دست آمده جمع آوری اطلاعات امنیتی و میدانی و استراق سمع‌ها برعهده دستگاه‌های اطلاعاتی کشور آلمان است، در حالی‌که انگلیسی‌ها گروه‌های مسلح و عملیات‌های میدانی و اتاق‌های عملیاتی جبهه جنوب سوریه در مرزهای اردن را هدایت و کنترل می‌کنند.

وی افزود: در این میان آمریکایی‌ها مسئولیت جبهه شمال را از طریق ترکیه برعهده دارند و جبهه غربی را فرانسوی‌ها از طریق لبنان اداره می‌کنند و در آنجا با ایجاد اتاق‌هایی از گروه‌های نخبه اطلاعاتی و امنیتی خود حمایت لجستیکی به عمل می‌آورند.

این منبع امنیتی سوری خاطر نشان کرد: گروه‌های اطلاعاتی و نظامی فرانسوی مسئولیت عملیات‌های ویژه مانند ترور افسران ارشد سوری را برعهده دارند که نمونه این ترورها را می‌توان در انفجار دفتر امنیت ملی سوریه مشاهده کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها