امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74656
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‏محمد ناصربافقی درباره موضوع این فیلم مستند اظهار داشت: شبیه مضحک جزء تعزیه های شاد است که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‏محمد ناصربافقی درباره موضوع این فیلم مستند اظهار داشت: شبیه مضحک جزء تعزیه های شاد است که روز 13 فروردین هر سال در شهر یزد برگزار می شود و این فیلم روایتگر این گونه مغفول آیینی- نمایشی است که تاریخچه آن هم به زمان ناصرالدین شاه قاجار بر می گردد.

وی تصریح کرد: مراحل تحقیق و پژوهش این فیلم مستند 8 ماه به طول انجامید و ادامه تصویربرداری آن نیازمند هماهنگی با افراد بومی برای بازسازی بخشی از مراسم سنتی آن است. همچنین گروه تصویربرداری برای ضبط سکانس های مربوط به کارشناسان به شهر تهران نیز سفر خواهند کرد.

بافقی افزود: ثبت و ضبط نمایش های آئینی و استفاده از فیلم های آرشیوی و اسلاید عکس های تعزیه دوره قاجار، از دیگر بخش هایی است که در این مستند جای دارد.

گفتنی است: عوامل مستند «شبیه مضحک» عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: علی محمد ناصربافقی/ تصویربردار: حسن نقاشی/ صدابردار: سلمان دهقان/ دستیار تصویربردار: سعید صمدزاده/ مدیر تولید: رضا آقایی/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها