امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74669
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
رضا حاجی آبادی مدیر انتشارات هزاره ققنوس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره نام گذاری سال جدید که سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و ...

رضا حاجی آبادی مدیر انتشارات هزاره ققنوس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره نام گذاری سال جدید که سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری شده است،‌ گفت: سال‌های سال فرهنگ و آدم‌های فرهنگی در کشور ما مظلوم بودند و نمونه مظلومیت این آدم‌ها را در حوزه نشر در سال‌های اخیر به وضوح می‌بینیم.

وی افزود: استنباط من این است که مهمترین شاخصه رشد یک کشور، فرهنگ است و ما از رشد فرهنگی به رشد اقتصادی می‌رسیم. فرهنگ و دانایی بال‌هایی هستند برای رشد و تعالی یک کشور و یکی از راه‌های گسترش دانایی در کشور توسعه کتاب و کتابخوانی است.

مدیر انتشارات هزاره ققنوس اظهار داشت: امیدوارم با انتخاب این نام توسط مقام معظم رهبری برای سال اخیر سرداران فرهنگی کشور از مظلومیت بیرون بیایند. البته منظورم از سرداران فرهنگی کشور نهادهای داعیه‌دار فرهنگ نیستند بلکه منظورم  افرادی هستند که از گلوی زن و بچه‌شان و از حق خودشان می‌زنند تا فرهنگ و کار فرهنگی در کشور رونق بگیرد.

حاجی آبادی گفت: در همین موضوع نذر کتاب که در 5 سال اخیر ما آن را اجرا کردیم ما با بسیاری از نویسندگان و ناشران مواجه شدیم که برای توسعه فرهنگ کشور از حق خود گذشتند و حتی ضرر کردند تا کتاب‌خوانی رونق بگیرد و از این دست افراد در کشور ما کم نیستند.

این ناشر در پایان سخنانش اظهار داشت: امیدوارم با انتخاب این نام، امسال و از این پس به فرهنگ بهای بیشتری داده شود و به کسانی که سال‌ها از این عرصه دور مانده‌اند و زحمت کشیده‌اند، بهای بیشتری داده شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها