امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7467
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور استان تهران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور استان تهران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بیانیه‌ای صادر کرد.
متن این بیانیه به شرح ذیل است:

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری همزمان انتخابات شوراهای اسلامی در 24 خرداد 1392 هستیم، شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جهان و منطقه در حال تغییرات مهمی است و نگاه استکبار و ملت های مظلوم و مسلمان جهان به این انتخابات است، در بعد جهانی آمریکای جهانخوار در حال تضعیف شدن و اروپای ورشکسته در فکر نجات از غرق شدن در بحران اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است. در کشورهای مسلمان نیز پس از بیداری اسلامی، تلاش‌های استکبار این است که جمهوری اسلامی الگویی برای ملت‌های مسلمان نشود.

غرب تلاش می‌کند با ایجاد تفرقه‌های قومی و مذهبی به خصوص در سوریه، عراق و مصر به اهداف خود که همان تسلط و حضور در منطقه است دست یابد.

در ادامه این بیانیه آمده است: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی می‌تواند نتایج مهمی در ارتباط با شرایط سیاسی و اقتصادی خارج و داخل ایران اسلامی داشته باشد، نتیجه خارجی آن ایجاد نگرش کشورهای دوست و دشمن در برخورد با فضای سیاسی  ناشی از انتخابات است همانطور که در سال 88 با عملکرد خلاف قانون برخی نامزدهای قانون‌گریز، کشورها و ملت‌های دوست ومستضعف را نگران و استکبار جهانی را امیدوار و گستاخ کرد، در شرایط داخلی و با عزم ملت و دولت برای اصلاح ساختارهای اقتصادی، نقاط قوت و ضعف‌هایی نیز مشاهده شد.

این بیانیه ادامه می دهد: اختلافات مجلس و دولت و رسانه‌ای شدن برخی بداخلاقی ها سبب ناراحتی رهبر معظم انقلاب و ملت صبور ایران اسلامی شد، این در حالی بود که رهبر معظم انقلاب بارها تذکر داده بودند که اختلافات را با گفت‌وگو حل و فصل کرده و برخی از موارد فرعی را تبدیل به اولویت اصلی نکنیم و از جدل و درگیری پرهیز کنیم اما اتفاقاتی افتاد که  در هر صورت دشمن شادکن بود.

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور استان تهران در ادامه این بیانیه آورده است: در شرایط کنونی که امام امت و ملت مسلمان ایران همیشه در کنار یکدیگر و در صحنه‌های مختلف به خصوص 22بهمن سال گذشته در برابر استکبار ایستاده اند گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی باید از این فرصت استفاده کنند و در ایجاد فضای سالم رقابتی برادرانه و قانونمند بکوشند و از تخریب یکدیگر پرهیز کنند.

این بیانیه ادامه می‌دهد: آنچه اکنون از یک رئیس جمهور انتظار می‌رود ایجاد فضایی است که در آن همه  استعدادها شکوفا شود، تهدیدها تبدیل به فرصت شود، عزت اسلامی پایدار بماند، اقتصاد کارآمدتر و مدیریت اجرایی کشور علمی‌تر و منسجم‌تر باشد.

در این بیانیه شرایطی برای نیل به اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی ذکر شده که باید از سوی نامزدهای ریاست جمهوری رعایت شود.

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور استان تهران در این بیانیه اعلام کرده‌اند: کاندیداها باید مبانی فکری، اعتقادی خود را به طور شفاف اعلام کرده و به آن پایبند باشند، برنامه مدون و قابل اجرایی با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی جهان و کشور ارائه کنند، مجموعه کاری و مشورتی خود را معرفی کنند، نوع و میزان تبلیغات خود را اعلام و از اسراف پرهیز کنند، کارنامه عملکردی در برهه‌های مختلف انقلاب اسلامی را ارائه دهند، سبک زندگی خود را بیان کنند و ساده زیستی را الگوی خود قرار دهند.

در این بیانیه آمده است: در انتخابات شوراهای اسلامی نیز که نماد حضور و بروز مردم در اداره شهرها و روستاهاست باید از توان همه مردم در ارتباط با مدیریت شهرها و روستاها استفاده کرد و از نگاه‌های سطحی و قبیله‌ای پرهیز کرد.

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور استان تهران در این بیانیه اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی را در این می‌داند که بخش عمده‌ای از مدیریت انتخابات شوراها به دست خود مردم نهاده شده است و دولت سهم مهمی در اداره آن ندارد و از این رو انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها آزمونی است برای مردم که نشان می‌دهد مردم چقدر خودشان توان اداره خود را دارند.

در پایان این بیانیه آمده است: امید است ملت هوشیار و با ایمان ایران اسلامی با شرکت حداکثری در انتخابات 24 خرداد نقش مهم خود را در تعیین سرنوشت خود نشان دهند و با انتخاب شایسته خود راه های پیروزی را هموار و دشمنان اسلام و ایران را ناامید کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها