امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74675
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه هیئت مدیره خانه موسیقی با حضور داود گنجه ای، محمد سریر، تقی ضرابی، ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه هیئت مدیره خانه موسیقی با حضور داود گنجه ای، محمد سریر، تقی ضرابی، زیدالله طلوعی، داریوش پیرنیاکان و حمیدرضا نوربخش(از اعضای هیئت مدیره) ، آذر هاشمی (بازرس) روز گذشته در دفتر معاون هنری وزیر ارشاد تشکیل شد و راهکارهای تعامل بیشتر معاونت هنری با خانه موسیقی بررسی گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر سریر(رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی) ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی پربار برای موسیقی کشور، از مشکلات پیش روی موسیقی دانان صحبت کرد. دکتر سریر گفت: مشکلات عرصه موسیقی تنها مربوط به مسائل مالی نیست بلکه باید در زمینه فرهنگسازی و بازگشایی افق های جدید نیز فعالیت هایی صورت گیرد.

سریر همچنین در سخنانش به تنزل کیفیت موسیقی های تولید شده اشاره کرد و خواهان برنامه ریزی دقیق از طرف متولیان فرهنگی برای ارتقا سطح کیفی آثار شد.

در ادامه جلسه نیز زید الله طلوعی و تقی ضرابی به برخی دیگر از مسائل و مشکلات پیش رو اشاره کردند و بر لزوم انتخاب افراد شایسته و متخصص برای انجام فعالیت های بیشتر تاکید داشتند.

این جلسه با سخنان حمیدرضا نوربخش(مدیر عامل خانه موسیقی) ادامه پیدا کرد. نوربخش در سخنانش به کمبود امکانات خانه موسیقی اشاره کرد و گزارش مفصلی از فعالیت های خانه ارائه داد. نوربخش همچنین گفت: در زمینه موسیقی جوانان و گروه های موسیقی جوان باید تصمیم های مفید و جدی اتخاذ گردد.

وی همچنین در مورد آزمون مجوز کلاس های موسیقی که قبلا به عهده خانه موسیقی بود صحبت هایی ارائه کرد و خواستار آن شد که این وظیفه دوباره به خانه موسیقی محول گردد.

نوربخش همچنین درباره ساخت سالن موسیقی در کشور صحبت هایی ارائه کرد که علی مرادخانی گفت این موضوع در حال پیگیری است و در آینده نزدیک به نتیجه مثبت خواهد رسید.

پس از این سخنان، علی مرادخانی (معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد) ضمن تبریک سال نو یاد آور شد: معاونت هنری برای هرگونه همکاری با خانه موسیقی آماده است و از فعالیت های خانه موسیقی پشتیبانی می کند.

وی همچنین گفت: ما به عنوان دولت نمی خواهیم همه کار ها را انجام دهیم بلکه می خواهیم کمک کنیم تا کارها خارج از دولت انجام شود.

مرادخانی همچنین در ادامه به نشست های مشترک علمای فقه و هنرمندان در زمینه موسیقی اشاره کرد و  اظهار داشت: تمامی این نشست ها می تواند بصورت مکتوب و حتی صورت جلسات آن چاپ و منتشر شود که این اسناد می تواند برای تصمیم گیری و ارائه راه کارهای مناسب در زمینه موسیقی مفید باشد.

سپس دکتر سریر خواهان امکاناتی جهت نمونه سازی در عرصه موسیقی شد و توضیح داد: اینگونه کار ها می تواند در جهت ارتقا موسیقی جدی و هنری موثر واقع گردد.

سریر در پایان سخنانش به موازی کاری انجمن های موسیقی شهرستان ها با شعبات خانه موسیقی اشاره کرد و خواستار سر و سامان دادن به این مساله از طریق معاونت هنری شد.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها