امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74705
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در شروع نخستین جلسه شورای صنفی اکران 93 حجت الله ایوبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در شروع نخستین جلسه شورای صنفی اکران 93 حجت الله ایوبی با تبریک سال نو و خشنودی از حال خوب سینمای ایران، ابراز امیدواری کرد که این شور و نشاط تا پایان سال حفظ شود.

وی با تأکید بر صداقت و امانتداری شورای صنفی اکران گفت: بنای ما بر این است که کل سازمان سینمایی در یک اتاق شیشه ای باشد که همه تصمیم گیری ها در آن شفاف و بدون شائبه خواهد بود.

رئیس سازمان سینمایی در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کرد که فقر و نداری و تبعیض گرچه عامل اختلاف می توانند باشند اما آنچه مهم است احساس تبعیض یا مورد تبعیض واقع شدن است که با شفافیت و توضیح درست می توان آن را رفع و به همدلی رسید.

ایوبی در ادامه گفت: با توجه به اطلاعاتی که از فیلم های در دست ساخت داریم، سال آتی را برای سینمای کشور بسیار خوب پیش بینی می‌کنیم.

وی ابراز داشت: وقتی فضای دوستی و صمیمیت همراه با صداقت حاکم باشد فضای فیلم‌ها هم مثبت و درست خواهد بود و پروژه های پر امیدی ساخته خواهد شد.

ایوبی همچنین با تأکید بر اجرای صحیح اکران فیلم های مخاطب خاص و اهمیت این موضوع برای سینمای کشور گفت: در همه جای دنیا این گونه فیلم ها اکران می شود اما نباید باری بر دوش سینما داران و سینما گران باشد و به همین خاطر سیاست ما بر حمایت از اکران این گونه فیلم که به نام سینمای هنر و تجربه نام گذاری شده خواهد بود و به همین منظور جمعی از فعالان و نخبگان سینمایی طرحی را در دست دارند که به زودی و پس از نهایی شدن با همکاری شورای صنفی اکران به مرحله اجرا گذاشته می شود.

در ادامه ابوالحسن داوودی رئیس شورای صنفی اکران نیز با استقبال از طرح اکران فیلم های هنری با توجه به حمایت دولت از این گونه فیلم‌ها، بر تعیین حدود، ضوابط و معیار های دقیق انتخاب فیلم‌های این گروه سینمایی تأکید کرد.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه بحث با تأکید مجدد بر حمایت از اکران فیلم های گروه هنر و تجربه اعلام کرد که گروهی خبره وظیفه انتخاب و معرفی فیلم های هنری رابرای  تعیین نوبت اکران به شورای صنفی به عهده خواهد داشت و در آغاز این طرح نیز بر اکران چند اثر برجسته هنری تأکید شده است.

ایوبی در پایان سخنانش و پیش از ترک جلسه شورای صنفی، ضمن سپاس از اعضای شورا گفت: مدیران سینمایی نهایت سعی و کوشش خود را در  دوری از حاشیه ها و رسیدن به فضای مطلوب برای سینما به کار خواهند بست.

در ادامه محمد احسانی معاون آثار و فعالیت های سینمایی، ضمن تبریک سال جدید  به اعضای شورای صنفی اکران و تشکر از زحمات این شورا در اکران موفق نوروز امسال برای سینمای ایران سالی موفق آرزو کرد.

بنا براین گزارش، اعضاء شورای صنفی نمایش نیز با تبریک سال نو به اهالی سینما بر آمادگی شورای صنفی اکران و نمایش در این فضای همدلی و صمیمیت و همراهی با مجموعه سینمای ایران تأکید کردند.

در جلسه امروز محمد رضا فرجی ، مرتضی شایسته، ابوالحسن داوودی، مجید قاری زاده، محمد نیک بین، غلامرضا فرجی و محمد رضا صابری شرکت داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها