امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74725
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 53
شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از ...

شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از میهمانان آماده کرده است.

اگرچه زبان مردم این شهر با هم تفاوت دارد اما صدایشان یکی است؛ این شهر هر روز شلوغ‌تر می‌شود؛ افرادی خانه‌ها‌یشان را رها می‌کنند اما تعداد بیشتری به قصد بنا کردن منزل جدید راهی این شهر می‌شوند.

مردم، مهربانی‌ها و تجربه‌هایشان را بدون اندکی توقع با همشهری‌های خود به اشتراک‌ می‌گذارند؛ اینجا در بیان بایدها، رودربایستی معنا ندارد و در هیچ خانه‌ای به روی میهمان بسته نیست.

سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هر سه‌شنبه منتخب مهم‌ترین و بهترین مطالب وبلاگ‌نویسان کشور را در قالب گزارش «سه‌شنبه‌های وبلاگی» در معرض دید مخاطبان این خبرگزاری قرار می‌دهد.

سال گذشته را با «خاطراتمان» به امید همراهی هرساله‌ سپری کردیم و نخستین «سه‌شنبه‌های وبلاگی» سال جدید را با وبلاگ‌نشینان آغاز می‌کنیم... 
 

برای حفظ فرهنگ باید از «شاهرگ» گذشت
سه‌شنبه پنجم فروردین، جمعیت زیادی برای بدرقه «علی خلیلی» یا همان طلبه ناهی از منکر آمده بودند، در ازدحام جمعیت کسی زیرلب گفت: «برای حفظ فرهنگ از شاهرگش گذشته شما همچنان نشسته‌اید»؛ وبلاگ بصیرت پرده‌ای از این ماجرا را آورد: تو نخستین کسی بودی که با شهادتت در سال جدید امر سیدعلی در رابطه با فرهنگ را عملی ساختی؛ آری! فرهنگ نیز خون می‌خواهد، برای زدودن باطل باید شاهرگ را نیز داد، باید مبارزه کرد.

ادامه مطلب
 

قوه قضائیه! پرونده شهید «علی خلیلی» را دوباره به جریان بینداز
یک درخواست، درخواستی از سوی یک طلبه به قوه قضاییه؛ وبلاگ یادداشت‌های یک طلبه نوشت: البته که باید قوه قضائیه با رعایت شرایط قانونی پرونده «تو» را دوباره به جریان بیندازد و واقعاً و از ته دل وای بر بیمارستان‌هایی که می‌توانستند و درمان «تو» را قبول نکردند و باید که دادگاه و همه مسئولان ذی‌ربط پاسخگوی زجر و خون به ناحق ریخته «تو» باشند و اما... قوه قضائیه پرونده علی خلیلی را دوباره به جریان بینداز! وای بر بیمارستان‌هایی که این شهید را قبول نکردند! دادگاه باید پاسخگو باشد!

ادامـه مطلب
 

2 نفر از اصلی‌ترین ناقضان حقوق بشر
در این مسیر دیگر همه چیز روشن شده است، آفتاب به اندازه کافی بالا آمده و کسی نمی‌تواند پشت تاریکی شب خود را پنهان کند؛ وبلاگ راه روشن در این مسیر قرار گرفت و از افرادی نوشت که خیال می‌کنند هنوز همه‌جا تاریک است: آقای بان کی‌مون، خانم اشتون؛ از کدام حقوق بشر سخن می‌گویید؛ مگر نه اینکه سکوت در برابر ظلم نشانه تأیید آن است؟ پس شما خود ناقضان اصلی حقوق مسلم ملت‌ها در جهان هستید.

ادامه مطلب
 

سوغات اروپا از حقوق بشر؛ مرگ برای کودکان، زندگی برای قاچاقچیان
قطعنامه‌ای با اغراض سیاسی از سوی پارلمان اروپا علیه کشورمان تصویب شد؛ وبلاگ آرمان‌گرایی دانشجویی به واکاوی این مصوبه پرداخت: ملاک‌های حقوق بشری غرب برای به چالش کشیدن استقلال کشورهای مستقل در جهان مورد استفاده سوء قرار می‌گیرد؛ با توجه به این سیاست‌ها آیا می‌توان به این کشورها خوش‌بین بود و در صدد جلب اعتماد این گرگ صفتان پیش رفت؟

ادامه مطلب
 

تابلوی ورود ممنوع در مقابل پارلمان اروپا
ورود تمام مداخله جویان ممنوع؛ پارلمان اروپا وارد مسیری شده است که در ابتدای آن تابلوی ورود ممنوع نصب شده است، قانونی که تخلف از آن جریمه سنگین در پی خواهد داشت؛ گویا در وبلاگ افاضات عقل کل پیش‌نویس این برگه جریمه آماده شده است: به پارلمان اروپا اعلام می‌‌کنیم با توجه به اینکه در کشورهای اروپایی آزادی‌های مدنی به صورت گسترده نقض می‌شود بهتر است نخست فکری به حال خود کنید و برای ملت ایران تعیین تکلیف نکنید.

ادامه مطلب
 

سرانجام سبقت‌های دهه 60/ اینجا «سبقت» غیرمجاز نیست
همه با هم می‌نشینیم پای خاطره‌ای از یک سردار جنگ در وبلاگ الف دزفول؛ خاطره‌ای خواندنی برای همه نسل‌ها، نوجوانان و جوانان: من را گذاشته بودند نفر آخر ستون؛ همینطور که حرکت می‌کردیم، داشتم با خودم فکر می‌کردم که اگر به خط بزنیم، این نفرات اول ستون هستند که ابتدا درگیر می‌شوند و به شهادت می‌رسند و مدام با خودم می‌گفتم باید فکری بکنم.

ادامه مطلب
 

زنده نگه‌داشتن وقایع 88 منافع چه‌ کسانی را به خطر می‌اندازد؟
چه‌کسانی می‌خواهند وقایع سال 88 و روزهای فتنه‌انگیزی فتنه‌‌گران به فراموشی سپرده شود؟ سوالی در وبلاگ ریگ متین، آیا کسی هست پاسخگو باشد: ما را افراطی میدان نقد می‌نامند، اشکالی ندارد عادت کرده‌ایم به این صفات؛ ما فقط و فقط یک سوال داریم؛ اگر کسی برای ادعای پوچش، انقلابی را تا پرتگاه سقوط ببرد آن هم با پول بیت المال و بدون هیچ سندی، حکمش چیست؟

ادامه مطلب
 

از کشتی 6 میلیاردی در اروند تا رستوران 70 ساله پاکستانی‌ها در آبادان
خاطره‌ای از سفر یک روزه کاری به استان خوزستان و تمام آنچه که شهرهای ما باید داشته باشند و ندارند و آنچه که دارند و بهترین است در وبلاگ خورشید عالمتاب: یک کشتی غرق شده از زمان دفاع مقدس در وسط اروند کنار، دقیقاً در مرز ایران و عراق، راه عبور و مرور لنج‌های سنگین را بسته و تمام اقتصاد آنجا را تحت الشعاع قرار داده است و برای ایران نیز هزینه دارد.

ادامه مطلب
 

هر کسی که به او گفتیم هنرمند، «هنرمند» نیست
وبلاگ 9 دی هشتاد و هشت به تشریح معنای کلمه‌ای پرداخت که سال‌هاست به اشتباه در جمله‌های نامتناسب جاگذاری شده است: هنرمند باید در هنرش غرق شده باشد؛ هنرمند باید هنر داشته باشد، از هنر سرشار و در هنرش غرق شده باشد؛ هنر روح هر کار است به شرط اینکه آن کار ارزش انسانی داشته باشد، فارغ از لایه‌های زاید.

ادامه مطلب
 

 خبر دارم! بهار بهترینی هست
و در پایان جدیدترین سروده سیدعلی میرافضلی در وبلاگ اسپریچو: 

خبر دارم که در فردای فرداها

بهار بهترینی هست.

دری را می‌گشایی:

پشت آن، درهای دیگر هم
خبر دارم

گشوده می‌شود آن آخرین در هم

بهاری پشت آن در

لحظه‌ها را می‌شمارد باز
و هر قفلی

کلیدی تازه دارد باز.

من از دیروزهای رفته دانستم

که در امروز ما تقدیر فردا آفرینی هست
خبر دارم

بهار بهترینی هست!
ادامه مطلب
 
شما هم به وبلاگ‌نویسان بپیوندید و همین حالا وبلاگ خود را به ما معرفی کنید. قرار بعدی ما سه‌شنبه‌ هفته آینده، اینجا... همین ساعت!
 
بازگشت به صفحه نخست سرویس فضای مجازی

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها