امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74735
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "آرسن آواکوف" که از سوی پارلمان اعلای اوکراین به سمت وزیر کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "آرسن آواکوف" که از سوی پارلمان اعلای اوکراین به سمت وزیر کشور منصوب شده، اعلام کرد که نیروهای ویژه امنیتی بیشتری به مناطق جنوبی و شرق اوکراین اعزام شده است.

وی گفت: این نیروهای امنیتی آمادگی کامل برای حل و فصل مشکلات عملیاتی بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های ظریف محلی را دارند. من از همه کسانی که دنبال دردسر می‌گردند، می‌خواهم تا انتقاد و تمایلات تند را کنار گذاشته و با نیروهای پلیس برای ثبات اوضاع در منطقه همکاری کنند.

وزیر کشور موقت اوکراین افزود: در حال حاضر اوضاع در شهر خارکوف پیچیده، ولی تحت کنترل است و ما در تلاش هستیم تا از تشدید وخامت اوضاع در این شهر جلوگیری کنیم.

در خبر دیگری از وضعیت در شرق اوکراین، در نتیجه درگیری بین طرفداران فدراتیوه شدن و طرفداران نظریه استقلال اوکراین در شهر «نیکولایف»، دو نفر زخمی شدند.

بر اساس اطلاعات رسیده، تظاهرات کنندگان طرفدار روسیه از اجرای درخواست طرفداران مقامات کنونی اوکراین برای جمع کردن چادرها و موانع ایجاد شده در میدان نزدیک ساختمان فرمانداری نیکولایف خودداری کرده و همین مسئله باعث بروز درگیری بین دو طرف شد.

تظاهرات هزاران نفر از مردم طرفدار روسیه روز دوشنبه نیز در شهرهای دونتسک، خارکوف، نیکولایف و لوگانسک ادامه داشت. مردم روس زبان این مناطق خواستار برگزاری همه پرسی برای تعیین وضعیت این مناطق و بررسی امکان پیوستن آنها به ترکیب فدراسیون روسیه هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها