امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74747
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 54
محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: موضوعی که در مورد ...

محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: موضوعی که در مورد بیمه 50 هزار کارگر ساختمانی مطرح شده مربوطه به سهمیه سال 92 این  قشر است.

عضو هیئت رئیسه انجمن صنفی کارگران ساختمانی افزود: سهمیه سال گذشته بیمه کارگران ساختمانی 200 هزار کارگر بود که تا پایان سال قبل  150 هزار کارگر از این تعداد بیمه شدند و تعداد اعلام شده برای تکمیل بیمه کارگران ساختمانی است.

وی گفت: علی رغم اعلام سازمان تأمین اجتماعی در روزهای پایانی سال قبل، کارگرانی که در آن روزها به شعب تأمین اجتماعی مراجعه کرده‌اند، پاسخی نگرفتند و به آنها اعلام شد که چنین چیزی به شعب ابلاغ نشده است.

باقری افزود: اما در روزهای ابتدایی امسال ثبت نام از کارگران ساختمانی مشمول بیمه آغاز شده اما بررسی ها نشان می‌دهد که ثبت نام تنها در برخی شعب و شهرستانها در حال انجام است.

این فعال کارگری اضافه کرد: اعلام ثبت نام از کارگران در روزهای پایانی سال کار صحیحی نبود و باید در زمان مناسب این کار انجام می‌شد،ضمن اینکه مهلت مشخصی برای کارگران تعیین نشده است.

به گفته وی، ظاهرا دولت در سال جاری سهمیه‌ای برای بیمه کارگران در نظر نگرفته است.

به گزارش فارس،‌  سازمان تأمین اجتماعی در روزهای پایانی سال 92 اعلام کرد: 50 هزار کارگر ساختمانی از این هفته به جمع بیمه شدگان تأمین اجتماعی افزوده می‌شوند که کار ورود این افراد به سیستم تأمین اجتماعی از ابتدای هفته جاری آغاز شده است. بر این اساس، کارگران ساختمانی که دوره‌های فنی و حرفه‌ای را گذرانده، کارت مهارت را اخذ کرده‌ و قبلاً تقاضای خود را به شعب سازمان تأمین اجتماعی داده‌اند به ترتیب اولویت به تعداد 50 هزار نفر زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می گیرند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها