امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74770
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 77
علیرضا دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به سیاست‌های کلی نظام سلامت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، گفت: سیاستهای ابلاغی ...

علیرضا دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به سیاست‌های کلی نظام سلامت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، گفت: سیاستهای ابلاغی بسیار جامع است و اجرای آن همکاری‌های بین بخشی را می‌طلبد.

وی ادامه داد: در این همکاری‌های بین بخشی باید در مباحث مربوط به امنیت غذایی تلاش شود همانگونه که در این سیاستها به موضوعاتی مانند آلودگی هوا اشاره شده است.

دلاوری گفت: ساز و کار اجرای این سیاستها نیز از طریق ساختارهای تولیت وزارت بهداشت مانند شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و انعقاد تفاهم‌نامه‌های مربوطه میان وزارت بهداشت و سایر ارگان‌های اجرایی است.

دبیر شورای عالی سلامت و امنیت غذایی ادامه داد: به همین منظور، یکی از راهکارهایی که برای اجرای سیاستهای کلی نظام سلامت در نظر گرفته‌ایم انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی است که در هفته سلامت بسته خواهد شد و کارگروهی نیز به زودی تشکیل جلسه می‌دهد.

وی در حوزه سلامت و امنیت غذایی از تفاهم‌نامه‌های در دست اجرا خبر داد و گفت: سلامت و امنیت نان، امنیت شیر و امنیت روغن از مواردی است که مراحل انعقاد تفاهم‌نامه آن با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنایع در حال انجام است.

دلاوری گفت: با این تفاهم‌نامه‌هایی که در هفته سلامت منعقد می‌شود تغییر رویه‌ای در تولید این اقلام مصرفی رخ خواهد داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها