امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74783
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار حسین دهقان وزیر دفاع در مراسم گرامیداشت روز جهانی آگاهی از خطر مین که با ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار حسین دهقان وزیر دفاع در مراسم گرامیداشت روز جهانی آگاهی از خطر مین که با حضور نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و وابستگان نظامی مقیم ایران صبح امروز در مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهارداشت: امروز حدود یک ربع قرن از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد اما هنوز مناطق مختلفی از کشور آلوده به مین است.

وی افزود: کمبود تجهیزات، شکل زمین مناطق آلوده و عدم ورود نقشه‌های مناطق مین‌گذاری شده کار را برای ما دشوار کرده است.

دهقان تاکید کرد: از حدود 4.5 میلیون هکتار اراضی کشور که آلوده به مین و مواد منفجره جنگ تحمیلی است کمتر از 28 هزار هکتار هنوز آلوده است و مابقی رفع آلودگی اولیه شده است.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: به‌رغم ادعاهای بشر دوستانه کشورهای جهانی و دلایلی که رنگ و بوی سیاسی دارد به ما در این امر کمک نکردند و حتی از کمک دیگران هم جلوگیری کردند.

دهقان در پایان خاطرنشان کرد: آرزوی ما این است جهانی عاری از خشونت، تهدید، زورگویی، تجاوز و هر نوع اقدام علیه بشر داشته باشیم و صلح و ثبات و آرامش و امنیت به عنوان یک محصول تعامل بشر بوجود بیاید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها