امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74788
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز برخلاف روزهای گذشته با افزایش 400 واحدی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز برخلاف روزهای گذشته با افزایش 400 واحدی همراه شد در حالی که در روزهای گذشته با روند کاهشی کام سهامداران خود را تلخ کرده بود.
براساس این گزارش امروز با وجود تأثیر مثبت نمادهای بزرگی همچون مخابرات، ایران خودرو، سرمایه‌گذاری غدیر، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران، سایپا، گسترش نفت پارسیان، سیمان فارس و خوزستان و توسعه صنایع بهشهر، شاخص روند صعودی به خود گرفت.

با وجود تأثیر مثبت برخی نمادها در مقابل هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک پارسیان، گل‌گوهر، توسعه معادن و فلزات و صنایع شیمیایی ایران تأثیر کاهشی بر شاخص کل داشته است.

امروز بیش از  579 میلیون برگه سهم به ارزش 173 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار نیز به مرز 380 هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

در معاملات امروز، ایران خودرو پس از بازگشایی 17 درصد افزایش قیمت داشت و به دنبال آن قند نیشابور، ماشین‌سازی نیرومحرکه، چرخشگر، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، سایپا آذین، کمک فنر ایندامین، دارویی رازک، مهرکام پارس، تکنوتار، تولیدی کاشی تک‌سرام و محورسازان ایران خودرو بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند.

برترین قیمت بازار نیز به به گروه صنعتی پاکشو با بیش از 50 میلیون صف خرید و به دنبال آن داروسازی زهراوی، مخابرات، مهرکام پارس، آبسال، مارگارین و کمک فنر ایندامین داشته‌اند.

در فرابورس هم شاخص با افزایش یک واحدی به 769 واحد رسید و بیش از 85 میلیون و 318000 سهم به ارزش تقریبی 108 میلیارد تومان داد و  ستد شد.

در این بازار پتروشیمی زاگرس، آهن و فولاد ارفع، پالایش نفت لاوان، پتروشیمی جم، بانک ایران‌زمین، تولید برق عسلویه مبنا، کشتی‌رانی دریای خزر بیشترین تأثیر افزایشی را داشته‌اند.

به گزارش فارس، امروز هم مجمع بانک گردشگری با حضور بیش از 79 درصد از سهامداران برگزار شد و 150 ریال سود نقدی بین سهامداران و 200 میلیون تومان پاداش به صورت ناخالص بین اعضای هیئتت مدیره تقسیم شد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها