امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74807
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۳
تعداد بازدید: 41
نرگس نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار  اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه اطلاعات افرادی که بیمه تامین اجتماعی نداشته و ...

نرگس نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار  اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه اطلاعات افرادی که بیمه تامین اجتماعی نداشته و درآمد آنها نیز به صورت رسمی محاسبه نمی‌شود و جزء مشاغل آزاد حساب می‌شوند، چگونه خواهد بود، اظهار داشت: هیچ گونه جای نگرانی مبنی بر حذف یا متقاضی بودن یارانه‌بگیران وجود ندارد و مردم و متقاضیان می‌توانند طبق موعد مقرر در سامانه ثبت‌نام کنند.

وی تاکید کرد: 24 درگاه اطلاعاتی به سایت رفاهی سازمان هدفمندی یارانه‌ها متصل است و در صورتی که بخشی از اطلاعات افراد مشخص باشد، از طریق این درگاه‌های اطلاعاتی هم پوشانی لازم برای احراز صلاحیت افراد مبنی بر دریافت یارانه نقدی وجود خواهد داشت.

مدیر بانک اطلاعات سازمان هدفمندی یارانه‌ها با تاکید بر اینکه در صورت احتمال حذف برخی از افراد که خود را نیازمند یارانه می‌دانند، تصریح کرد: در استان‌ها کمیسیون ماده 10 فعال است و می‌توانند اعتراضات خود را در این مراکز ثبت کرده و به آن رسیدگی خواهد شد و در صورت احراز شرایط یارانه به این افراد تعلق می‌گیرد.

به گفته نجفی 24 درگاه اطلاعاتی موجود به عنوان هم پوشاننده نواقص یکدیگر است و قطعا اطلاعات افراد در آن وجود دارد و همچنین بانک اطلاعاتی مسکن و خودرو بسیار جامع بوده و حدود قیمتی خودروها نیز در آن وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که در مراحل بعدی چه اطلاعاتی از افراد متقاضی دریافت خواهد شد، اظهار داشت: در مراحل بعدی اطلاعات دیگری از مردم گرفته نخواهد شد و بر اساس همین دو معیار  مجموع درآمد خانوار و  نیز مالکیت مسکن مدنظر است و بقیه اطلاعات اقتصادی و خانوار مردم را سازمان هدفمندی بر اساس پایگاه‌های اطلاعاتی موجود شناسایی و مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی در مورد غربالگری یا راستی‌آزمایی اطلاعات متقاضیان گفت: راستی‌آزمایی بستگی به تعداد نفرات ثبت‌نام کننده در سایت دارد و اگر تعداد کمتری ثبت‌نام کنند، قطعا زمان کمتری برای نتایج بررسی نیاز خواهد داشت و با توجه به قول رئیس‌جمهور مبنی بر اجرایی شدن کامل هدفمندی یارانه‌ها از اردیبهشت ماه سال جاری به نظر می‌رسد، تا اردیبهشت ماه در اسرع وقت این راستی‌آزمایی نیز نهایی شود.

نجفی در باره تعیین سقف درآمدی برای مشمولان یارانه‌بگیر عنوان کرد: ستاد هدفمندی یارانه‌ها کارگروه‌های مختلفی دارد که مشغول فعالیت بوده و به محض نهایی شدن تعیین سقف درآمدی که اکنون در دست بررسی است، اعلام خواهد شد.

وی یادآور شد: اطلاعات درآمدی کنونی خانوار که قرار است، در سامانه رفاهی ثبت شود، ارتباطی با تعیین سقف درآمدی مشمولان یارانه‌بگیر ندارد و دولت با ابزارهای دیگری این سقف را تعیین خواهد کرد و دو موضوع جداگانه است.

نجفی با اشاره به اینکه ساعت 12 امشب افرادی که شماره آخر کد ملی آنها صفر باشد می‌توانند در سایت رفاهی اطلاعات خود را ثبت کنند گفت: تمامی تمهیدات لازم برای پهنای باند و ثبت‌نام آسان متقاضیان با هماهنگی وزارت ارتباطات و اطلاعات اندیشیده شده و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها