امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74814
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۳
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، یکی از ایرلاین‌هایی است که در سال‌های ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، یکی از ایرلاین‌هایی است که در سال‌های اخیر مشمول سخت‌گیرانه‌ترین شرایط ویژه تحریم شده بود اما با این حال این شرکت هواپیمایی با رشد ناوگان و توجه به مقوله ایمنی پرواز، به عنوان اولین ایرلاین ایران، فعالیت خود را ادامه داد.

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ایرلاین‌ها‌ی قوی دنیا، از نظر ایمنی نیز رتبه مطلوبی در سطح دنیا دارد.

فرهاد پرورش مدیرعامل این شرکت هواپیمایی صبح امروز برای حضور در مذاکرات 1+5 به وین رفت.

به گزارش فارس در برنامه اقدام مشترک ایران در مذاکرات ژنو، آنچه تعیین شد بندهای مختلفی داشت که یک بند آن در حوزه حمل‌ و نقل هوایی بود.

‌در تفاهم‌نامه 1+5 یک بند در قالب دو مفهوم در مورد صنعت حمل‌ونقل هوایی نوشته شده مبنی بر اینکه مقرر شد مجوز بازرسی از هواپیماهای ایران در حوزه ایمنی صادر شود ضمن آنکه قطعاتی که با موضوع ایمنی در ارتباط است به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی داده شود.

‌در این راستا بر مبنای این یک تاریخ آغاز تعیین شد ‌که سی‌ام دی‌ماه 92 بود.

‌اجرای این برنامه به مدت 6 ماه است که تا 20 جولای 2014 (29 تیرماه 93) ادامه دارد.

بنابراین گزارش پس از این مورد بود که چندی پیش، وزارت خزانه‌داری امریکا به کمپانی‌های بوئینگ و جنرال الکتریک اجازه فروش برخی از قطعات هواپیما را به ایرلاین‌های ایرانی، صادر کرد.

این مجوز‌ها اغلب مشمول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها