امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74851
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حمید چیت‌چیان امشب در حاشیه مراسم افتتاح پروژه برق منطقه‌ای اصفهان در جمع خبرنگاران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حمید چیت‌چیان امشب در حاشیه مراسم افتتاح پروژه برق منطقه‌ای اصفهان در جمع خبرنگاران در خصوص  طرح‌های نیمه تمام، اظهار داشت: تعدادی طرح نیمه‌تمام ملی داریم که باید به بهره‌برداری برسد که در سال 93 عمده اعتبارات به طرح‌های نیمه تمام اختصاص پیدا کرده است که امید می‌رود در سال جاری تعداد قابل توجهی از سدها و پروژه‌های صنعت برق به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: امیدواریم با نیروگاه هایی احداثی و با همکاری صنایع بزرگ بتوانیم تابستان خوبی داشته باشیم.

وزیر نیرو با اشاره به جلسه روز گذشته رئیس جمهور در وزارت نیرو، خاطرنشان کرد: بیش از 30 هزار مگاوات یعنی معادل نیمی از ظرفیت نیروگاه‌ها را در دستور کار داریم که باید از امسال تا پنج سال آینده بیش از 31 هزار مگاوات برق نیروگاه  به مدار بیاید که بخشی قبلا آغاز و در آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

چیت‌چیان با اشاره به اینکه کشاورزان اصفهان به طور جدی در خصوص خشکسالی و نبود آب متضرر شدند، تصریح کرد: بسیاری مکمل این خسارت و آب کشاورزی به کشاورزان داده نشده و در عوض به صنایع داده شده است که در این خصوص صندوقی برای کشاورزان تشکیل شده است که آن بخشی از آب که از سهم کشاورزان به صنایع داده شده است توسط صنایع مبلغی مشخص و به عنوان خسارت به این صندوق واریز می‌شود.

وی عنوان کرد: علاوه بر تخصیص 70 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان اصفهان مبالغی هم از این صندوق به کشاورزان اختصاص پیدا می‌کند، که البته  تعیین نرخ آن توسط تصمیمات وزراتخانه است.

وزیر نیرو در مورد پروژه تونل گلاب نیز بیان داشت: وزارت نیرو به این نتیجه رسید که تونل گلاب باید به بهره‌برداری برسد و حفر تونل گلاب ضروری است.

چیت‌چیان ابراز داشت: وقتی آب در رودخانه زاینده رود منتقل می‌شود و به  تصفیه خانه بابا شیخ علی می‌رسد، ورودی به این تصفیه‌خانه محدودیت ظرفیت پیدا می‌کند که با افزایش مصرف شهرها امکان وارد شدن آب به این نقطه عملا ممکن نبود و باید تصفیه‌خانه دومی در نواحی غربی احداث می‌شد که تونل گلاب دو آب شرب را از این طریق منتقل می‌کند.

وی با بیان اینکه نگرانی‌هایی از سوی هموطنان چهارمحالی وجود داشت که با احداث این تونل گلاب دو، رودخانه زاینده رود دچار مشکل شود، بیان کرد: اطمینان می‌دهم آورد طبیعی رودخانه زاینده‌رود جریان خواهد داشت و از طریق تونل کوهرنگ یک و دو آب شرب از طریق تونل گلاب دو تامین می‌شود.

وزیر نیرو در پایان اضافه کرد: این تونل در استان اصفهان احداث می‌شود و هیچ گونه آسیبی به استان چهار محال و مصارف آنها وارد نمی‌شود.

انتهای پیام/63012/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها