امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74871
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فراکسیون اصولگرایان مجلس در بیانیه ای ضمن درخواست از مردم برای کمک به دولت در اجرای مرحله دوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فراکسیون اصولگرایان مجلس در بیانیه ای ضمن درخواست از مردم برای کمک به دولت در اجرای مرحله دوم هدفمندی تاکید کرد: دولت تدبیر لازم و مدیریت کارآمد را بکار گیرد تا تجربه تلخ توزیع سبد کالا تکرار نشود.

متن کامل این بیانیه به این شرح است :

ملت بزرگ ایران

امروز که دولت محترم مقدمات برداشتن گام دوم هدفمندی یارانه‌ها را فراهم کرده است، فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی مناسب می‌داند توجه همگان را به چند نکته مهم جلب کند:

1ـ وضعیت نامطلوب مصرف انرژی در سال‌های گذشته، مجلس و دولت را بر آن داشت با اصلاح ساختار قیمت حامل‌های انرژی به دنبال آثار مثبت آن در اقتصاد ملّی در حوزه‌های تولید، مصرف، قاچاق کالا، افزایش بهره‌وری و ... باشد. عدالت اجتماعی اقتضاء می‌کند که با پرداخت‌های نقدی و غیر نقدی و تأمین اجتماعی و نظایر آن برای اقشار مختلف، به ویژه طبقات کم درآمد، به جبران هزینه‌های ناشی از افزایش قیمت‌ها اقدام کند.

2ـ در مرحله اول همه اقشار مشمول دریافت یارانه‌های نقدی شدند و در نتیجه اعتبارات کافی به بخش‌های تولیدی و کشاورزی تخصیص داده نشد. امروز دولت تقاضا دارد سرپرستان خانواده‌هایی که کمتر نیاز دارند از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند تا ضمن تأمین منابع مالی لازم برای پرداخت نقدی یارانه‌ها، فرصت برداشتن گام‌های اساسی‌تر در پیشرفت کشور به دست آید. از ملت بزرگوار ایران تقاضا داریم دولت را در این رویکرد صحیح یاری کنید و تا آنجا که ممکن است از پر کردن فرم تقاضای یارانه خودداری نمایید. این اقدام  خیرخواهانه و داوطلبانه نه تنها یک اقدام انسانی و ملی است بلکه علاوه بر آن به دولت اجازه می‌دهد بتواند به اقشار کم‌ درآمد کمک بیشتری کند. همچنین با این اقدام از فشار بر بودجه عمومی و تحمیل کسری بودجه بیشتر بر فعالیت‌های عمرانی جلوگیری خواهد شد و با صرف منابع مالی در تولید و امور اجتماعی از قبیل درمان و سلامت مردم و توسعه زیرساخت‌ها و کارهای عمرانی در سراسر کشور از مشکلات جامعه کاسته خواهد شد. این نکته مهم و قابل توجه است که انصراف 25% دریافت کنندگان برای دولت بودجه‌ای معادل بودجه عمرانی توزیع شده در سال 92 فراهم می‌کند.

توجه به همین نکته سبب شده تا مراجع عظام تقلید نیز با وجود آگاهی از سختی‌های معیشتی مردم از آنان بخواهند در این اقدام ملی با دولت همراهی کنند.

3ـ از دولت محترم انتظار داریم در این اقدام ملّی و وسیع و پیچیده، تدبیر لازم و مدیریت کارآمد را بکار گیرد تا تجربه تلخ توزیع سبد کالا تکرار نشود. همچنین انتظار داریم درآمدهای حاصل از این صرفه جویی را با اهتمام جدی صرف موارد وعده داده شده از قبیل درمان، تولید، اشتغال، پروژه‌های عمرانی و ... نماید. وحدت مدیریت، داشتن راهبرد واحد و هم‌نظری مدیران ارشد دولت در روشهای اجرایی از ضروریات توفیق این طرح ملی است. در پایان از دولت محترم می‌خواهیم با توجه به شرایط اقتصادی کشور و فشارهای ظالمانۀ نظام سلطه در تحمیل تحریم‌ها احتیاط لازم را در افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی فراموش نکند.

فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار