امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74877
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تجمع اعتراضی که ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تجمع اعتراضی که در مقابل سفارت یونان نسبت به قطعنامه اخیر پارلمان اروپا برگزار شد، گفت: ایران امروز کشور فتحعلی شاه نیست این کشور کشور امیرکبیر، ستارخان، خمینی و خامنه‌ای است.

بذرپاش ادامه داد: کسانی که خیلی اصرار داشتند نشان بدهند کشور ما متفاوت است بدانند که این‌چنین است که می‌گویند با این تفاوت که کشور ما روز به روز انقلابی‌تر از قبل می‌شود.

وی تصریح کرد: کسانی که امروز از حقوق بشر دم می‌زنند باید میزان شرکت در انتخابات و مشارکت مردم را ببینند. در کشورهای آنها حداکثر 40 درصد از مردم در انتخابات شرکت می‌کنند ولی در کشور ما بیش از 70 درصد مردم همیشه پای صندوق‌ها هستند.

وی با اشاره به اتفاقات سال 88 گفت: خیلی از اتفاقاتی که امروزه شاهد آن هستیم به خاطر جریاناتی است که سال 88 رخ داد و کسانی که چشم دیدن مشارکت بالای 85 درصدی مردم را در آن زمان نداشتند با حمایت از عوامل داخلی کارهایی را کردند که امروز ضررهای زیادی را به ما تحمیل کرده‌اند.

بذرپاش ادامه داد: ما به کدام کشور حمله یا تعرض کرده‌ایم یا در آنجا  آدم‌کشی کرده و یا آدم‌کشی را در منطقه رواج دادیم و کدام دانشمندان آنها را ترور کردیم آیا ما باید حقوق بشر را رعایت کنیم؟ حقوق بشر ما آرمیتا و علیرضا است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این کشورها که امروز برای ما قطعنامه می‌نویسند اجازه یک ملاقات ساده را به وزیر خارجه ما برای دیدار با آسایشگاه معلولین را نمی‌دهند ولی می‌خواهند در کشور ما با هر کسی که خواستند دیدار کنند و متهمان امنیتی و ... را ببینند.

بذرپاش اظهار داشت: ملت ما سی و چند سال است که حرف خودش را فریاد می‌زند و تکلیف خود را با دشمنان مشخص کرده است ولی روی صحبت ما با داخل است که باید مذاکره را از طرف آمریکایی یاد بگیرند که در زمان مذاکره هم تحریم می‌کنند و هم با گزینه نظامی ما را تهدید کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بحث هسته‌ای بهانه‌ای بیش نیست آنها سال‌ها است که ملت ما را تحریم کرده‌اند. قبل از اینکه بحث هسته‌ای وجود داشته باشد و اگر ما این موضوع را بدانیم بهتر می‌توانیم در مذاکرات عمل کنیم.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه نباید ساده‌انگاری کرد افزود: باید در مقابل این رفتارها مقتدرانه موضع گرفت و در راستای منافع ملی خود گام برداشت.

وی با بیان اینکه هیات‌هایی که به ایران می‌آیند دلشان برای ملت و دولت نمی‌سوزد تصریح کرد: زیر سوال بردن انتخابات ایران دستاورد و عیدی سفر اشتون به ایران بود.

بذرپاش ادامه داد: آنها سفیر پیشنهادی دولت ایران را به جرم اینکه در جریان تسخیر لانه جاسوسی شرکت داشت قبول نکردند. این چه مذاکره‌ای است که می‌گویند.

وی تاکرد کرد: خیلی از اتفاقاتی که امروز در کشور ما رخ می‌دهد به واسطه دخالت‌های همین کشورها است و امروزه با کدهایی که بیرون می‌ریزد این جریان در حال مشخص شدن است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر دولت در مسیر پیش رو جواب قاطعی به این موضوع ندهد مجلس ممنوعیت ورود هیات‌های اروپایی به ایران را تصویب خواهد کرد.

بذرپاش اضافه کرد: قوام حکومتداری کشورهای غربی بر عدم حضور مردم رقم زده می‌شود ولی در کشور ما حضور بیشتر مردم باعث قوام بیشت نظام خواهد شدو این هنر معماری دقیق خمینی کبیر بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خاتمه افزود: کشورهایی که امروز دم از حقوق بشر می‌زنند نمی‌توانند به ما درس دموکراسی حقوق بشر و بمب اتم بدهند زیرا خودشان در همه موارد مشکل دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار