امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74914
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن انتشار ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن انتشار قطعنامه گستاخانه و مداخله‌جویانه اتحادیه اروپا خواستار موضع گیری دولت و مجلس در برابر این اقدام شد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:

قطعنامه گستاخانه و مداخله‌جویانه اتحادیه اروپا، هزارمین سند اثبات این حقیقت است که زیر پوست لطیف و صورت خوش‌رو و لب خندان مغرب‌نشینان، دیو پیر استعمار است که هنوز روح آنان را در تسخیر دارد و منطقه قیم‌مآبی و نژاد‌پرستی با نقاب انسانیت و بشردوستی و صلح‌طلبی آنان را راه می‌برد.

همچنان که پدران کج‌اندیش و ظالم‌شان اروپای فریبا و پیشرفته و توسعه یافته‌ امروزی را روی گرده رنجور و تازیانه‌خورده ملل ستم‌کش آسیا و آفریقا بنا کردند. آیا این سفیدصورتان سیاه سیرت به ثروتی می‌نازند که همه را با دزدی و قتل و غارت و به آتش کشیدن کشورهای ضعیف جمع‌ آورده‌اند؟

در ادامه این بیانیه آمده است: بد نیست نویسندگان بیانیه‌های پوشالی و قطع‌نامه‌های کاغذی، وقتی قلم به دست می‌گیرند، لحظه‌ای تاریخ سیاه و شرم‌آور خود را، میراث شوم پدران‌شان را به یاد بیاورند تا گر از درک قوانین سیاسی و اجتماعی ما عاجزند و هر از گاهی مداخله‌جویانه به اظهارنظر در خصوص مسائل داخلی کشور ما می‌پردازند، لااقل هنگام نوشتن، شرم کنند و در گستاخی و جسارت اندازه نگه دارند.

اتحادیه اروپا گمان کرده‌ که لبخند دیپلماتیک سیاسیون ما در پای میزهای مذاکره از سر ضعف است و تلاش دارند تا نشان دهند ایران تسلیم آنها شده، اما زهی خیال باطل که «ما تا آخر ایستاده‌ایم».

ما هرگز در مقابل کسانی که رعایت حقوق بشر را از ما طلب‌کاری می‌کنند، اما خیابان‌هایشان جولانگاه پایمال کردن حقوق زن‌ها، اقلیت‌های دینی و سیاه‌پوستان است، سر خم نمی‌کنیم و تسلیم ظلم آن‌ها نخواهیم شد.

این بیانیه آورده است:غرب اگر واقع‌بین باشد و از توهم خود بر تربیتی خلاص شود، در می‌یابد که لجام تحولات جهانی سال‌هاست که از دستش خارج شده و دیگر اتحادیه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی ناتوان‌تر از آن هستند که برای ملت ایران تعیین تکلیف کنند و با تفرعن با ما سخن بگویند، مُلک غرب اگرچه به نام آزادی، اما با ظلم به دنبال بقا بوده، لذا دوام ندارد.
برای سرافکندگی اروپاییان همین تاریخ استعمارگریشان که با صحنه‌های متعدد ظلم و جنایت و دزدی و غارت شکل گرفته، کافی است.
به راستی با چه رویی به خود اجازه می‌دهند که این‌گونه با ملت ما سخن بگویند؟ در کجای قوانین آنها سابقه‌ای از عدالت یافت می‌شود که قوانین جزایی ما را که مبتنی بر احکام الهی است، مورد انتقاد قرار می‌دهند؟

آنها اگر اهل راستی و حقیقت بودند، با مشاهده تعداد انتخابات، میزان مشارکت مردم و نتایج متنوع آرا در ایران، طبعاً‌ به این نتیجه می‌رسیدند که باید استانداردهای انتخابات اروپا را با مکانیزم انتخابات در ایران تطبیق دهند و در مقابل سطح بالای آزادی بیان و همزیستی گرایشات مختلف فکری و سیاسی در ایران تواضع کنند، اما افسوس که هیچ‌گاه اهل راستی و حقیقت نبوده و نیستند.

این بیانیه در پایان آورده است: بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ضمن اعلام انزجار از قطعنامه‌ توهین‌آمیز اتحادیه اروپا، از دولت محترم و کارگزاران سیاست خارجی آن می‌خواهد تا تاریخ شرم‌آور و تلخ غرب را در ذهن داشته باشند و به جای تواضع و مماشات، تدابیر تنبیهی خود را با رویکرد برخوردی عزت‌مندانه و قاطع در برابر این اتحادیه اتخاذ نمایند و وجهه‌ قهرمانانه‌ این نرمش سیاسی را به نمایش بگذارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها