امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74935
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 63
احمدرضا فرسار در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، از ورود زعفران تقلبی و غیرمجاز به کشور خبر داد و گفت: ‌این زعفران با نام تجاری صفارالزعفران ...

احمدرضا فرسار در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، از ورود زعفران تقلبی و غیرمجاز به کشور خبر داد و گفت: ‌این زعفران با نام تجاری صفارالزعفران از کشور عربستان و عراق وارد ایران شده است.

وی به حجاج ایرانی توصیه کرد از خرید این محصول اجتناب کنند، ادامه داد: این زعفران تقلبی، مصنوعی و شیمیایی است و از طریق آشپزهایی که در کاروان‌های حج و زیارت جابجا شده‌اند، وارد کشور شده‌اند به همین دلیل جلسه‌ای را با مدیر کل سازمان حج و زیارت استان تهران برگزار کردیم.

فرسار گفت: این زعفران با استانداردهای رایج کشور ما همخوانی ندارد و مصرف آن با بررسی کارشناسان وزارت بهداشت ممنوع اعلام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: ترکیبات این زعفران از رنگ‌های غیرمجاز است و چون از مواد شمیایی ترکیب شده، به اندام‌های داخلی بدن مانند کبد، کلیه و سیستم گوارش صدمه می‌زند و باعث بیماری‌هایی مانند میگرن، آسم، تومورهای تیروئیدی و بیش فعالی در کودکان می‌شود.

فرسار افزود: سرطانزایی مصرف رنگ‌های غیرمجاز ثابت شده است که البته با توجه به میزان مصرف و مدت زمان آن عوارض، شدت می‌یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها