امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7494
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران دانشجو گفت: افتخار می‌کنم که در جمع خادمین و فعالان ارزش‌های دفاع ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران دانشجو گفت: افتخار می‌کنم که در جمع خادمین و فعالان ارزش‌های دفاع مقدس هستم. نکته قابل تامل در چنین بحث‌هایی این است که چرا دفاع مقدس ما مقدس شد؟ اینکه هر فردی برای دفاع ازخانه و آشیانه خود برود یک حرکت طبیعی است که از طرف همه جانداران اتفاق می‌افتد. خود این مقوله یک ارزش است. اما این قداست دفاع مقدس ما مربوط به ارتباطی است که رزمندگان با خداوند برقرار کرده‌اند و برای جاری و ساری کردن احکام الهی پا به جبهه ها گذاشتند.

وی افزود: طاغوت می‌خواست این احکام پیاده نشود ولی آنها به دنبال حاکم کردن ارزش‌های اسلامی رفتند و این است که به دفاع قداست می‌بخشد.

وزیر علوم در ادامه گفت: جای پای رزمندگان گذاشتن به معنای ادامه دادن راه آنها و اجرا کردن احکام اسلامی است و این گنجینه افتخارات و رشادت‌هایی که از دفاع مقدس مانده برای جاری شدن همین احکام است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما اگر بتوانیم در دانشگاه کتاب‌ها و همه کارهایمان احکام الهی را پیاده کنیم آنوقت است که می‌توانیم ادعای جا پای رزمندگان گذاشتن کنیم.

وزیر علوم در رابطه با نقش شهدا در پیاده کردن فرهنگ‌های ارزشی دفاع مقدس در جامعه گفت: شهید کتیبه نیست که به تاریخ سپرده شود. شهادت یک بیداری و آگاهی برای هر کس در مسیر اجرای احکام الهی است. دشمن آن زمان به دنبال تغییر ساختار نظام بود. اتفاقا آن هجمه انجام شد ولی یک مقاومت ایستاد، ولایت‌مداری و تکلیف‌مداری باعث شد تا افکار دشمن پیاده نشود و همه اینها گفتمان‌های انقلاب اسلامی است. حالا دشمن به دنبال تغییر این گفتمان‌هاست تا تغییر رفتارش را در مقابله با ما پیاده کند.

وی افزود: آنها در ویترین‌های پررنگ و لعاب گفتمان مقاومت را تبدیل به گفتمان سازش می‌کنند و گفتمان ولایت‌مداری را به خودمحوری. دشمن اسم مقاومت ما را تنش‌زدایی می‌گذارد و با ویترین تغییر گفتمان‌ها سعی می‌کند آنها را به زیبایی جلوه دهد تا ساده‌لوحان فریب این مکر را بخورند. از جمله تغییر گفتمان‌های دیگر دشمن جایگزینی خودشیفتگی لذت‌محوری به جای ایثار و از خودگذشتگی است. تکلیف‌محوری هم یکی دیگر از گفتمان‌هاست که دشمن به دنبال عوض کردن آن با عافیت‌طلبی است. الان تکلیف ما در انتخابات آمدن است و یکی دیگر از تکلیف‌ها این است که کسی بیاید که شیفته خدمت باشد نه شیفته قدرت.

وی افزود: قدرت مثل آب شور است و کسی که به دنبال قدرت طلبی باشد عطش این قدرت‌طلبی‌اش بیشتر و بیشتر می‌شود. اگر این قدرت‌ها مهار نشود شیفتگی خدمت هم به فراموشی سپرده می‌شود.

وزیر علوم در رابطه با بحث انتخابات و هنجارشکنی‌هایی مثل ایجاد هیاهو با به راه انداختن کارناوال‌ها گفت: یکی از شاخص‌های اصل نظام و انقلاب رفتار بر اساس هنجار و آموزه‌های دینی است. هر کسی که به دنبال پیاده کردن هنجارهای دیگری جز بحث آموزه‌های دینی باشد بر خلاف گفتمان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری عمل کرده است. صداقت جزو سیاست و درون سیاست است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: راه‌انداختن کارناوال به بهانه انتخابات و رفتارهای خلاف عرف برای رسیدن به یک جایگاه مقدس برای خدمت به مردم کجای آموزه‌های دینی ماست؟ ما اگر قرار است به جایی برسیم باید در مسیر دین و برگرفته از آموزه‌های دین حرکت کنیم. اگر توانستیم این کار را بکنیم هویت خودمان را گم نکرده‌ایم و راهیان نور یکی از شاخص‌های انقلاب است که الگو را به مردم نشان می‌دهد و نمی‌گذارد هویت نظام اسلامی ما تغییر یابد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها