امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74942
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 82
شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: دومین نشست مشترک اعضای فراکسیون زنان مجلس با معاونت امور زنان ریاست جمهوری روز گذشته برگزار شد ...

شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: دومین نشست مشترک اعضای فراکسیون زنان مجلس با معاونت امور زنان ریاست جمهوری روز گذشته برگزار شد و در این نشست گزارشی از اقداماتی که در دستور کار ما است از جمله بیمه زنان خانه‌دار ارائه شد.

وی ادامه داد: بعد از پیشنهاد شورای نگهبان مبنی بر اینکه باید بیمه زنان خانه دار به یک قانون دائمی تبدیل شود و باتوجه به بارمالی این موضوع برای دولت لازم بود که لایحه ای از سوی دولت ارائه شود که پیش نویس آن در کمیسیون حقوقی معاونت امور زنان تدوین شد.

مولاوردی اظهار داشت: پیش نویس تدوین شده در جلسه مشترک با اعضای فراکسیون زنان مورد بررسی قرار گرفت و از آنجایی که سازمان تأمین اجتماعی نیز در مسیر اجرای آن نقش مؤثری دارد تصمیم بر آن شد تا نظرات این سازمان نیز اخذ شود تا در آینده در مسیر اجرای بیمه زنان خانه دار مشکلی ایجاد نشود.

وی افزود: امیدوار هستیم که پیش نویس لایحه بیمه زنان خانه دار تا هفته آینده و مزمان با هفته بزرگداشت مقام زن ارائه شود.

پیشنهاد افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس

معاون رئیس جمهور افزود: همچنین قانون گسترش فرهنگ عفا و حجاب، لایحه تأمین امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی و تأمین امنیت زنان در برابر خشونت از جمله مواردی بود که در این نشست مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مولاوردی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مورد بحث، پیشنهاد افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی در انتخابات آتی بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها