امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74944
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی استاندار تهران در پنجاه و پنجمین جلسه شورای شهر و پس از مطرح شدن سوالات اعضای شورای شهر تهران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی استاندار تهران در پنجاه و پنجمین جلسه شورای شهر و پس از مطرح شدن سوالات اعضای شورای شهر تهران اظهارداشت: یکی از سیاست‌های اصلی ما در تهران پیشگیری است و به هیچ وجه ما با برخورد فیزیکی موافق نبوده‌ایم و نیستیم و در 6 ماه گذشته با تعامل اعضای تامین شورای امنیت مشکلی در شهر تهران بوجود نیامده که جا دارد از همین جا از شورای شهر تهران، ری و شمیرانات تشکر کنم.

وی تصریح کرد: استانداری تهران سال گذشته مبلغ 40 میلیارد تومان را از جرایم راهنمایی و رانندگی به شهرداری پرداخت کرده است چرا که ما دولتی قانون‌گرا هستیم و به وظایف خود عمل می‌کنیم.

هاشمی در خصوص صنایع مزاحم در شهر تهران گفت: در این رابطه نیز جلسات مستمر شروع شده است و قرار است اینگونه صنایع به حاشیه شهر منتقل شود.

استاندار تهران در ادامه به ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر تهران اشاره کرد و گفت: در این خصوص نیز کمیته‌ای متشکل از قوه قضاییه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات استان و استانداری تشکیل شده و اقدامات خوبی در خصوص تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شده ضمن اینکه استانداری به فرمانداران تاکید کرده است که ساخت و سازهای بستر رودخانه ها را تخریب کنند.

وی در ادامه درباره بافت فرسوده در تهران گفت: متاسفانه پروانه‌هایی که برای بافت‌های فرسوده و ساخت و ساز داده می‌شود در ارتفاعات و بدون توجه به طرح تفصیلی است که اگر این طرح درست اجرا شود مشکلات در این زمینه نیز برطرف خواهد شد.

هاشمی در خصوص حمل و نقل و کمک‌های دولت نیز گفت: در این زمینه 10 هزار میلیارد تومان تخصیص داده شده است که قرار است از محل درآمدهای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در اختیار حمل و نقل عمومی، مترو و تولید قرار گیرد ضمن اینکه در رابطه با مترو نیز فاینانس‌ها در حال انجام است.

استاندار تهران در خصوص فاضلاب‌های شهر تهران گفت: از 900 کیلومتر فاضلاب 500 کیلومتر کار انجام شده است و کار به سرعت در حال اجراست و امیدواریم هرچه زودتر این برنامه نیز به اتمام برسد.

وی یکی از دغدغه‌های استانداری را بحث‌های اجتماعی دانست و گفت: در این رابطه بنا داریم کارگروه مشترکی از شورا و استانداری تشکیل دهیم.

هاشمی در ادامه به موضوع حریم تهران اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز در شورای عالی شهرسازی در حال پیگیری است و امیدواریم هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

استاندار تهران در ادامه در خصوص کاهش جرایم در سال 92 گفت: خوشبختانه هم اکنون آرامش در جامعه ایجاد شده و امید در دل مردم جوانه زده است بطوریکه در 6 ماهه دوم سال 92 جرایم (سرقت‌ها) به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در استانداری در حال پیگیری است استفاده از ظرفیتهای مردمی برای پیشبرد اهداف شهر تهران در تمامی امور است چرا که ما اعتقاد داریم در جایی که مردم ورود پیدا کنند کارها سریعتر انجام خواهد شد.

هاشمی در پایان در خصوص کمربندی سوم تهران گفت: علیرغم اینکه منابع دولت محدود است، این کمربندی باید ایجاد شود و امیدواریم با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، این کمربندی را بسازیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها