امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74946
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 53
محمد چینیان مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت سلامت ...

محمد چینیان مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت سلامت دانش‌آموزان و بوفه‌های مدارس اظهار داشت: دیگر بوفه مدارس نداریم و آن را به پایگاه تغذیه سالم تغییر داده‌ایم.

وی ادامه داد: بوفه محل فروش همه چیز است، ولی پایگاه تغذیه سالم محل فروش میان وعده‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش، مجوز آن را داده است.

چینیان افزود: بر اساس دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم، مواد غذایی غیرمجاز مثل انواع ساندویچ‌های سوسیس و کالباس در مدارس ممنوع است؛ نوشیدنی‌هایی که به دهان و دندان دانش‌آموزان آسیبی می‌زند نیز ممنوع است.

مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: پایگاه تغذیه سالم توسط معاونت پرورشی و سازمان دانش‌آموزی با همکاری مدیر مدرسه به فرد متصدی واگذار می‌شود و نظارت بر پایگاه تغذیه برعهده همکاران در حوزه سلامت است.

وی ادامه داد: در مدارسی که مراقب بهداشت داریم مشکل بسیار کمتری داریم و در مدارسی که مربیان بهداشت نیستند، رابطین بهداشت داریم و مدیران مدارس براساس آموزش‌هایی که در دوره ضمن‌خدمت تعریف شده، آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و نظارت دارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار