امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74958
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، دیوان اکبری‌فر پیش از ظهر امروز در جلسه مدیران و معاونان آموزش و پرورش سرعین اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، دیوان اکبری‌فر پیش از ظهر امروز در جلسه مدیران و معاونان آموزش و پرورش سرعین اظهار داشت: ما باید در این جهاد مقدس از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا تعداد محدودی از اولیای دانش‌آموزان که از داشتن سواد و نعمت آگاهی بی‌بهره هستند از این مزایا بهره‌مند کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ریشه‌کن کردن بیسوادی در این منطقه و استان هدف اصلی ماست و طرح با سواد کردن اولیا دانش‌آموزان کمک بزرگی برای این کار است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در مورد برنامه‌ها و فعالیت‌های این معاونت راهکارهایی مناسب ارائه کرد و گفت: سعی بر این است تا با اقدامات پیشگیرانه از بیسواد شدن مجدد افراد باسواد در سنین مختلف جلوگیری کنیم.

اکبری‌فر با اشاره به این که بیسوادی از جمله سه شاخص عمده تمایز بین کشورهای توسعه یافته، در حال توسعه و عقب نگه داشته شده است، گفت: شعور، آگاهی و بینش بیسوادان نسبت به دنیای اطراف خود اهمیت دارد و از طریق آموزش بزرگسالان می‌توان این آگاهی و فرهنگ را ایجاد و اطلاعات مورد نیاز جامعه را فراهم کرد تا توسعه در تمام ابعاد آن تحقق یابد.

این مسئول مسئولیت برنامه‌های سواد‌آموزی را برعهده مدیران مدارس دانست و ادامه داد: تربیت کودکان و نوجوانان و مشارکت در تصمیم گیری‌های انفرادی و جمعی بر عهده بزرگسالان است و آنها نیروی کار فعال جامعه‌اند و با سواد بودن آنان در کلیه فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، همچنین در این جلسه محمد شعاع کارشناس مسئول آموزش نهضت سواد آموزی اداره کل در مورد طرح با سواد کردن اولیا دانش‌آموزان بیسواد توضیحات لازم را ارائه کرد و راهکارهای مناسب را برای مدیران معاون دبیران و معاون آموزگاران ارائه کرد.

مدیر آموزش و پرورش سرعین نیز در این جلسه از ارائه راهکارها و رهنمودهای مسئولان قدردانی کرد و یادآور شد: در سالی که مزین به نام «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» است همه مدیران منطقه با همدلی و مدیریت جهادی در ریشه‌کن کردن بیسوادی این منطقه گام‌های موثری برخواهند داشت.

توحید مجیدی عنوان کرد: بیسوادی یکی از عوامل موثر در عقب‌ماندگی یک جامعه است و باید ریشه‌های آن به سرعت شناسایی شده و برطرف شود.

انتهای پیام/62004/ی30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها