امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74963
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، پس از سخنان حسین هاشمی، استاندار تهران که به دعوت رئیس شورای شهر در جلسه علنی امروز شورا حضور یافته بود، اعضای شورا به ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، پس از سخنان حسین هاشمی، استاندار تهران که به دعوت رئیس شورای شهر در جلسه علنی امروز شورا حضور یافته بود، اعضای شورا به بیان اظهارات و درخواست هایی از وی پرداختند.

در این راستا الهه راستگو درباره اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها گفت: امیدواریم اجرای این قانون به شیوه ای باشد که بار سنگین تورم و گرانی، به خصوص بر طبقه متوسط و ضعیف جامعه تحمیل نشود. همچنین امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال برای جوانان و زنان از سوی دولت بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

رضا تقی پور گفت: با توجه به تاثیر توسعه حمل و نقل عمومی و به خصوص ریلی در کاهش آلودگی هوا باید گفت که توسعه آن متوقف به کمک های دولت است. متاسفانه مطالبات شهرداری از دولت در سال های گذشته دریافت نشده و امیدواریم امسال آقای استاندار پیگیر این موضوع باشند.

وی ادامه داد:  درباره توقف اجرای مصوبه شورای شهر درباره نرخ کرایه تاکسی ها تا زمان ابلاغ نرخ جدید سوخت در فاز دوم هدفمندسازی یارانه هم امیدوارم همانطور که قرار است بخشی از درآمدهای ناشی از هدفمندسازی به بخش تولید تعلق گیرد، دولت به حمل و نقل عمومی هم به عنوان یکی از مصادیق این مصارف درآمدهای هدفمندی توجه ویژه داشته باشد.

علیرضا دبیر گفت: تهران 12- 11 سال است که روی آرامش ندیده و الان چند ماهی است که تازه بعد از رای شورای شهر سوم به عدم انفصال ری از تهران آرام شده است. فرماندار ری نیز در آنجا مدیریت یکپارچه شهری را راه اندازی کرده اند که موجب برقراری آرامش شده است. بحث حریم تهران نیز موضوعی جدی است و باید فرمانداران هر سه شهرستان برای این 6 هزار کیلومتر حریم قانونی تصویب کنند.

وی ادامه داد: قرار بود افزایش نرخ کرایه تاکسی ها از 1/1/93 اجرا شود که یک ماه آن را به تاخیر انداختیم و مقرر شد از ابتدای اردیبهشت این کار انجام شود. حال اگر دولت خواهان به تعویق افتادن این کار است، باید این بحث کارشناسی را در شورا بررسی کنیم. زیرا نمی توانیم درآمد کارگران و کارمندان سراسر کشور را 20 درصد افزایش دهیم و بعد به رانندگان تاکسی که هیچ کمکی هم به آنها نمی کنیم، بگوییم کرایه ها را افزایش ندهید. همچنین امیدواریم با پیگیری استاندار، مطالبات شهرداری از محل جرایم راهنمایی و رانندگی پرداخت شود.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها