امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74965
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار فارس، اسماعیل دوستی در جلسه امروز شورای شهر گفت: من درباره دانشگاه تهران تذکری به استانداری می دهم و آن اینکه دولت در سال 72 مصوبه ...

به گزارش خبرنگار فارس، اسماعیل دوستی در جلسه امروز شورای شهر گفت: من درباره دانشگاه تهران تذکری به استانداری می دهم و آن اینکه دولت در سال 72 مصوبه ای داشته که اراضی اطراف دانشگاه، حد فاصل بلوار کشاورز، خیابان وصال، خیابان انقلاب و خیابان کارگر آزاد شود. اما به رغم دریافت وام از بانک جهانی این کار تنها حدود 30 درصد انجام شده که ای کاش همان هم انجام نمی شد، چرا که مسائلی در اطراف دانشگاه ایجاد کرده که شایسته دانشگاه نیست.

وی ادامه داد: تذکر دوم درباره مطالبات شهرداری از دولت بابت یارانه ها، اتوبوس و مترو است که خواهشمندم از طریق آقای نوبخت یا وزیر اقتصاد پیگیری شود. مسئله حریم شهر تهران و ساخت و سازهای اطراف آن نیز مطرح است که متولی خاصی ندارد و باید با تعامل بین فرمانداران مربوطه فکری برای آن اندیشیده شود.

مهدی چمران گفت: ما همه باید از اجرای طرح تفصیلی حمایت کنیم. درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی ها هم همه متفق القول هستند که فقط یک بار افزایش نرخ داشته باشیم و افزایش نرخ تورمی سالانه و افزایش ناشی از اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها یکباره انجام شود.

وی با اشاره به تعامل خوب استانداری با شورای شهر گفت: ما قبلا بیشترین مشکلات را در مسیر کار خود با استانداری داشتیم و در تصویب طرح جامع و تفصیلی تهران نیز با استانداری به مشکل برخوردیم. اما اکنون تعامل خوبی برقرار است.

چمران افزود: همچنین 2 سال است که هیچ اتوبوسی از سوی دولت به شهرداری تهران تحویل داده نشده و مصوبات مجلس درباره مترو نیز پرداخت نشده است. به همین دلیل از استاندار می خواهم همان طور که بودجه تهران را در بودجه دولت افزایش دادید، پیگیر پرداخت مطالبات شهرداری از دولت نیز باشید.

محمد سالاری گفت: تمامی مصوبات خلاف طرح تفصیلی ابلاغی به مناطق شهرداری در یک اقدام هماهنگ توسط معاونت شهرسازی شهرداری لغو شد که جای تشکر دارد.

فاطمه دانشور گفت: در بازدید از حاشیه نشینان با مناطقی مواجه شدم که شهرداری منطقه 20 می گفت به ما ارتباطی ندارد و به استانداری مربوط است. ساکنان این مناطق که اغلب هم از افاغنه هستند، از حداقل امکانات زندگی محروم هستند. این در حالی است که تمام دنیا برای موضوع مهاجران غیرقانونی برنامه های دارند که اجرای این برنامه ها به بازگشت مهاجران یا ساماندهی آنان منجر می شود. اما ما مهاجران را رها کرده ایم و این باعث بر هم ریختن نظم و امنیت اجتماعی شده است.

وی ادامه داد: طبق آمار سازمان رفاه شهرداری 12 هزار کارتن خواب در تهران حضور دارند که جزیره ای عمل کردن دستگاه ها یکی از عوامل زمینه ساز و آفات این مسئله است. شهرداری این افراد را جمع آوری می کند، اما دوباره رها می شوند و ساماندهی صورت نمی گیرد. علاوه بر این ما از ظرفیت بخش خصوصی در آسیب های اجتماعی استفاده نکرده ایم و تا زمانی که پای اندیشمندان اجتماعی به قضیه باز نشود، مشکل به قوت خود باقی است. به همین دلیل باید برای این موضوع طرح جامعی تدوین شود و در اتاق گفتگویی که با همکاری اتاق بازرگانی در استانداری تشکیل شده، موضوع پیگیری شود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها